Anasayfa

Sitene Ekle

Foto Galeri

Video Galeri

Ziyaretçi Defteri

İletişim

Hakkımızda

Üyelik

13 Aralık 2017

MAKALELER TİYATRO ASAYİŞ
 
.: Yazarlar :.

Bu Olayları Kimler Yapıyor?

- 29/01/2012 - 20:40

Şırnak, Uludere’deki Halkın üzerine kim ve kimler tarafından ateş açıldı.Hala yetkililerden sağlıklı bir açıklama yapılmadı.

Bu provokasyonları kimler yapıyor ve kimler tarafından yönlendiriliyor.Uludere’de katliam yapılıyor. Sorumlusu kim ve kimlerdir. Bu saldırı neden ve niçin. Bu saldırıyı yapanlara Kim emir verdi.

Burada Yapılan Olayların Tartışması Devam Ediyor.Uludere kaymakamına yapılan bu çirkin saldırı ne için yapıldı ve bu saldırıyı yapanlar kimlerdir.

Kaymakama bu çirkin saldırıyı yapanlara kamera görüntülerinden tespit edilerek mutlaka ceza verilmelidir.Bu çirkin saldırı kaymakama değil de Türkiye Cumhuriyetine yapılmıştır.

Uludere kaymakamı yaptığı açıklamada bu saldırıyı buradaki insanlar değil de dışarıdan gelen bazı provokasyoncuların yaptıklarını söyledi.

Şırnak, Uludere kaymakamına yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.BDP’li Vekil Hasip Kaplan, Meydan Okuyor ve Yetkililer Sesiz Kalıyor.

BDP’li vekil Hasip Kaplan, Kimleri tehdit ediyor ve bu yaptığı tehdide kimler tarafından destek aldığını ve bu tehdidi yaparken kimlere güveniyor. Bu vekil bu tehdidi niçin yapıyor.Bu yapılan tehditlere karşı yetkililer neden sesiz kalıyor hala anlamış değiliz.

Bu Vekil İnsanları Kışkırtıyor Ne Hikmetse Hükümet ve Yetkililer Sessiz Kalıyor.

Sen benim paramla (TBMM)Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekili olacaksın birde çıkacaksın buralara hiç kimse gelmesin diyeceksin. Hadi be sende kimsin. bu cesareti kimden ve de kimlerden alıyorsun. Buradaki insanlar silahlıdır ve silahlanmışlardır diye insanları ve devleti tehdit edeceksin. Türkiye Cumhuriyetinin vekiline bakınız yaptığı açıklamaya bakınız.

Türkiye Cumhuriyeti Savcıları bu açıklamayı mutlaka gözden geçirmeli ve gereği yapılmalıdır.

BDP’li vekil Hasip Kaplan, bir açıklama yapıyor ve diyor ki buralara kimse gelmesin yani devlet gelmesin buradaki insanlar silahlıdır ve silahlanmışlardır diye açıklama yapıyor. Bu açıklamayı yapan BDP’li Hasip Kaplan, vekilin derhal hakkında gereken soruşturma yapılmalıdır. Bu açıklamayı yapan BDP’li Hasip Kaplan, neye dayanarak insanların üstünden siyaset yapıyor.

Şırnak, Uludere’de Yapılan saldırıyı duyar duymaz bazı illerden yamalamalar yapılıyor ve bu yapılan yamalamalar, bazı siyasi partilerin İl binalarına yapılan çirkin saldırıyı ve bu yaşanan olaylar nasıl yapıldı hala anlamış değiliz. Yapılan bu olaylara hala sessizlik devam ediyor. Bu çirkin saldırıları yapanlar neden cezasız kalıyor hala anlamış değiliz. İllerde yapılan bu saldırıları ve halkın iş yerlerini yakarak ve yine devletin kurumlarını yamalayarak bu çirkin olayları yapanlara sanırım kar olarak kalmıştır.

TBMM Vekillerin zammına yapılan artış hangi şartlarla yapılıyor.

Vekillere yapılan zam köşeden veto edildi ve vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı. Milletvekillilerin maaşlarına yapılan zamların halkın arasında konuşulmaya başlarken ne hikmetse vekiller arasında sessizlik vardı. Tabi ki vekiller tarafından sessizlik devam edecektir. Nedeni de bu sessizlik olsun ki köşkten veto edilmesin. Ama şimdi tam tersi oldu vekillerin maaşlarına yapılan zam ise Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından veto edildi ve yinede görüşmek üzere TBMM’ye gönderildi. Bu vetodan dolayı halkın arasında sanki bir sevinç var ve Sayın Cumhurbaşkanı Gül’e de tebrikler yağmaya başladı.

Neymiş vekiller düğünlerde damada ve geline altın ve çeyrek takıyormuş ve aldığı aylık yetmiyormuş. Bence bu yapılan zammın az olduğunu düşünüyorum.

Demek ki Biz Ülke Olarak Zengin Bir Ülkeymişiz Haberimiz Yokmuş.

Keşke bu yapılan artışları diğer ve asgari ücretle çalışanlara ve kamuda çalışanlara da yapsalar, hiç kimseden ses çıkmaz diye düşünüyorum. Asgari ücretine yapılan zam 20 TL. Vekillerimize yapılan zam ise uçurum uçurumlarını görmekteyiz. Sayın vekiller kızmayınız da birde etrafınıza bakınız ve başka ülkelerin vekilleri ne kadar maaş alıyorlar acaba.

Ülkemizde Bir Şike Olayı Vardı.

Futbolda şike yapıldı, bu yapılan şike nasıl ve kimler tarafından yapıldı. Hala bu şike olayından dolayı ceza evinde yatanlar var. Bazı spor dallarında şike gördük ama Ülkemizde futbolda böyle şike olacağını hiçte beklemiyorduk.

Futbolda Şike Oldu, Sporseverler Futboldan Soğumaya Başladı.

Süper ligde tüm takımların şike yaptığı yetkililer tarafından söylenirken hala bir sonuca varılmış değildir. Bazı takımların yetkilileri, kulüp başkanları ve yöneticileri şike yapıyor, ne hikmetse bazı taraftarlarda destek veriyor. Hak eden cezasını çekmelidir.

Eski Futbol Federasyonundan Hesap Sorulmalıdır.

Bu takımlar ne zaman şike yaptılar ve bu şike yapan takımlar eski futbol federasyonu zamanında şike yapıldı diye haberler çıkarken bu olaylarda sessizlik devam ediyor. Bu şikenin içinde acaba kim ve kimler var.

Bu Şikenin İçinde Kim ve Kimler Varsa Mutlaka Hesap Sorulmalıdır.

Sporseverler için herkesin bir takımı vardır ve bu futbol severler takımlarını desteklerken ne yazık ki bu takımları yöneten bazı kulüp başkanları ve bazı yöneticiler şike yaparak sporseverlerin sırtından rant sağlanmaktadır.

Olmaz Olsun Böyle Spor Sevgisi.

Sporseverler her hafta kendi takımlarına gece gündüz demeden, yağmur çamur demeden destek verirken yine diğer taraftan kendi boğazından kısarak maç biletini almak için ne zorluklarla kazandığı parasıyla biletini alıp ve stada gidip takımını desteklerken ne yazık ki bazıları seyircisini kullanarak şike yaparak hak edilmeden kazancına kazanç katarak bu dürüst insanları kullanarak haksız kazanç elde ediyorlar.

Futbolda Yapılan Şike Spor Severleri Uzaklaştırıldı.

Futbolda şike yapan kim ve kimler olursa olsun mutlaka cezalarını çekmelidirler. Bu şike yapanların yanlarına kâr kalmamalıdır. Bazıları şike yapıyorlar ne hikmetse bazı kurumlar sesiz kalıyor. Ne hikmetse bazıları da bazı maddeleri, yani bazı yasaların değişmesi için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar.

Şike Yaptılar Futbolu Öldürdüler.

Bazı kulüp başkanları hem şike yapıyorlar hem de çıkıp insanların karşısına, gözlerinin içine baka baka yalan söylüyorlar. Bazı maçlarda çuvallarla para götüren bazı yöneticiler acaba bu parayı nereden getirdiler. Bu çuval dolusu parayı getiren yetkililerden neden hesap sorulmuyor acaba. Bizlerde hala anlayamadık. Olurda bu kadarda olmaz ki. İnsanların gözünün içine bakarak birde açıklama yapıyorlar.

Bir Yabancı Teknik Direktörüne Bu Kadar Para Verilir mi?

Eski futbol federasyonu tarafından bir yabancı teknik direktörüne çuvallarca para veriliyor. Türk futboluna verdiği kayıplar ise görülmektedir. Acaba federasyon tarafından bu kadar para neden verildi. Çuvallar dolusu para verdiler takımın hali ortada. Bir adama bu kadar para verildi ne hikmetse Mili takımda Başarsız oldu.

Bu Parayı Kim Verdi ve Hesabını Kim Verecektir.

Bir adama bu kadar para verilir mi? Çuval dolusu verilen bu paranın hesabını kim verecektir. Bu adama verilen parayı neden Türk halkından sakladılar. Neden sözleşme yapılırken Türk halkından saklandı. Demek ki bu saklı tutulan şeylerden her hal bazıları da faydalanmışlardır. Sen Türkiye Cumhuriyeti futbol federasyon başkanı olarak Türk Mili takımının başına bir yabancı teknik direktör getireceksiniz ve yapılan tüm sözleşmeleri Türk halkından saklayacaksınız. İşte şimdi hesap sorma günü gelmiştir. Bu kadar parayı neden boşa attınız ve bu kadar parayı neden yabancı bir teknik direktöre verdiniz. Sanki Türkiye’de başka teknik direktör yokmuş gibi çuvallar dolusu para boşa gitti ve heba edildi. Yazık yazık, yazık oldu giden çuval dolusu Türk parasına.

Selam ve Saygı İle Yüce Türk Milletine Arz Olunur...


1605

 

YORUMLAR

Lila 10-02-2012, 12:11:05
Bu yazı bile bunlara çok olmuş.
Ben olsaydım yazılarım dahada farklı olabilirdi.
Bunlara ne yapsak bile az diye bilirim.
Bir bakınız etrafımızdaki Ülkelerin hali ne hale gelmiş.
Ne hikmetse bizim Ülkemizde rahat durmayanlar var.
O zaman bizde bunların haddini bildirmeliyiz. Bakıyoruz her gün başka yerlerde olaylar ve baskınlar yaparak askerimize ve polisimize çirkin ve aşağılık saldırılar yaparak şehit vermekteyiz. Bizler hep birlikten bu güzel Ülkemize sahip çıkmalıyız. Yazar beyi bu güzel ve anlamlı yazısından dolayı tebrik ediyorum.
 
Mehmet 06-02-2012, 09:25:39
Ben bu yazıyı okudum ve sevindim. Böyle önemi olan yazıların yazılması ve diğer taraftan okyucuların okunmasıda ayrı bir güzelliktir.Sayın Dağ, sizleri tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.
 
Malatyalı 30-01-2012, 08:26:52
Öncelikle böyle bir köşe yazısını yazdığınız için tebrik ediyorum. Bence bu büyük bir cesarettir. PKK diyen şu hainler bir an önce temizlenmelidir.Öncelikle resmi kurumlardakileri temizlemek gerekir ve zaten diğerleride kendiliğinden gelir ve temizlenir.Bu cesaretinizden dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 11/12/2017 - 20:26 Kudüs, Tüm Müslümanlarındır
8 07/12/2017 - 17:07 Amerikan Yargısı Bağımsız mı?
8 27/11/2017 - 17:37 Güzel Olan Futbol Her Zaman İyidir
8 16/11/2017 - 19:36 Filim Festivaline Gölge…
8 09/09/2017 - 12:41 Böyle Siyaset Olmaz…
8 26/07/2017 - 18:13 Malatya’m Güzel Malatya’m
8 14/07/2017 - 11:35 Kaysımıza Kim ve Kimler Sahip Çıkacak
8 28/05/2017 - 22:51 Hayırlı Ramazanlar...
8 27/04/2017 - 13:03 Zaman Kardeşlik Zamanı…
8 04/02/2017 - 09:21 O Ruhu İstiyoruz...
8 29/12/2016 - 15:45 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutluyorum
8 11/12/2016 - 15:27 Fuarlar Şehri Malatya
8 25/09/2016 - 18:50 Başkan Ahmet Çakır Malatya’nın Vizyonunu Değiştirdi Mi?
8 17/07/2016 - 14:29 Darbe Girişimi Vatana İhanettir
8 19/06/2016 - 18:02 Yeşilyurt Belediyesi Şehitlerini Unutmadı!...
8 30/05/2016 - 14:54 Esenlik Demek Malatya Demek
8 21/05/2016 - 12:32 Malatya Vali Kamçı’yı Seviyor ve Sahip Çıkıyor
8 13/01/2016 - 16:24 Gazetecilik Önemli Bir Meslektir
8 30/09/2015 - 09:26 Dürüst Gazetecilik, Dürüst Basın!
8 19/09/2015 - 06:34 Yüce Türk Milletine...
8 30/07/2015 - 11:18 N'oldu Demirtaş...
8 07/06/2015 - 16:04 Ey Dünya Nerdesin
8 27/05/2015 - 08:32 2015 Genel Seçimleri
8 26/12/2014 - 13:01 Muş İline Selam Olsun
8 26/12/2014 - 00:01 Muş İline Selam Olsun
8 20/10/2014 - 22:17 Bu Olayları Yaptıran Kimler ?
8 24/09/2014 - 21:19 Uyanın Artık Mümin Kardeşlerim Uyanın
8 23/07/2014 - 01:20 İsrail Köpekleri Gazze'de İnsan Katliamı Yapıyor..!
8 13/05/2014 - 15:03 Saha Karıştı, Neden ve Niçin
8 09/04/2014 - 13:52 Seçimler Bitti, Haydi Hayırlısı
8 12/01/2014 - 06:13 Yanlış Geldiniz, Burası Türkiye...
8 22/12/2013 - 18:58 Yamalı Adam Yetimlerin Babası
8 13/11/2013 - 22:13 AK Parti Malatya Temeyül Heyecanı Bitti
8 17/10/2013 - 07:57 Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
8 30/04/2013 - 20:17 Özal Gitti, Malatya'mız Öksüz Kaldı
8 06/04/2013 - 15:01 Çalışan Gazetecilere BİK'den Darbe
8 21/02/2013 - 12:36 Parayla Saadet Olmaz!...
8 29/12/2012 - 15:45 Yeni Malatyaspor'umuza Sahip Çıkmalıyız...
8 01/12/2012 - 14:03 Birde Başımıza Angoralar Çıktı
8 03/08/2012 - 15:34 Sayın Erdoğan Polisini, Vekiline Ezdirmez
8 30/05/2012 - 22:13 Komşumuz Suriye ve Sığınmacılar
8 14/05/2012 - 22:44 Hayırlı Olsun
8 12/03/2012 - 20:08 Bir Zamanlar Malatyaspor'umuz Vardı
8 23/02/2012 - 21:40 Sayın Ece Budan’ı Kutluyorum
8 15/02/2012 - 21:38 Şeytanın Bacağını Kırdılar
8 29/01/2012 - 20:40 Bu Olayları Kimler Yapıyor?
 

DUYURULAR

 

EDİTÖR

 

YAZARLAR

 
İsmail Hakkı DALAK

Adın Batsın İsrail...

Nurseven SOBACI

Sevgi ve Saygı

Yusuf KONAK

Somuncu Baba

Cerciş KIRLIOĞLU

Kurtlar Sofrası

Doç. Dr. Aydın USTA

Etik, Ahlak ve Değerler

RÖPORTAJ

 

En çok Okunanlar  Bugün  Dün  Bu Hafta  Bu Ay  
1

KONUK YAZARLAR

 

En Çok Yorumlananlar

 Bugün  Dün  Bu Hafta Bu Ay  
1
Yorum Hattı
Tebrik ediyorum...
Öncelikle böyle güzel bir yazıdan dolayı teşekkür ediyorum. Gereken ve önemi olan ve yine çok anlam...
Malatyalı
Ahde Vefa >>
Sevgili dostum İsmail Bey. Dik duruşuna hayranım. Doğru tektir. Yanlış çoktur. Doğru söze ne denir? ...
İbrahim YILDIZ
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Tebrikler...
Kuçak dolu sevgi ve selamlar.Çok anlamlı ve güzel köşe yazısı olmuş.Sizleri bu anlamlı yazınızdan do...
Malatyalı
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Güzel olan herşey güzeldir...
Bakınız yazar kardeşimiz ne güzel bir köşe yazısı yazmış.Kalemine ve eline sağlık diyelim.Hani derle...
Lila
Çağımızın En Korkulan Rahatsızlığı Şizofrenle Yaşam Savaşı >>
Güzel bir şiir
selam yazar bey,çok güzel bir şiir olmuş.Başarılar diliyorum.İy çalışmalar dileğiyle....
mamoş
Gönül Ateşim Sönmüyor >>
Etkinlik Hk.
Benimde Down Sendrumlu kaynım var malatyada 21 martta bir etkinlik yapılacakmı yerini ve adresini bi...
EROL ÖZDEMİR
Down Sendromu İle Yaşama Tutunmak >>
ÖUHTEŞEM YAZI
SEVGİLİ İSMAİL BEY KARDEŞİM YAZINIZ MUHTEŞEM OLMUŞ. ÇOK BEĞENDİM. SİZİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM. GÜZEL...
İbrahim YILDIZ
Fiziği ve Diksiyonu Düzgün... >>
Tebrik Ediyorum...
Bence çok önemli bir yazının olduğunu görmekteyim. Bence sizler doğru bir yazı yazdığınızı göryorum....
Lila
Gazetecilik Önemli Bir Meslektir >>
Yüreğine hayranım.
Sevgili Yazarımız İsmail beyin bu muhteşem yazısı için yüreğine hayranım.Kendisini huzurlarınızda te...
İbrahim YILDIZ
Yürek Meselesi... >>
Başarılar...
Hani derki adı güzel ve kendi güzel ve yazar kardeşimizin yazısı da güzel ve tek kelimeyle başarılar...
Malatyalı
Burada Almancı, Orada Yabancı... >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Hayır çarşısı malatyamıza ve bölgemize hayırlı olsun.Battalgazi belediyesi tarafından yapılan bu hay...
Lila
Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nın Açılışı Yapıldı >>
Hayırlı Olsun...
Malatya'mız için ve Türkiye'miz için hayırlı olsun.Sayın Tüfenkçi,İnşallah hayırlı olur.Başarılar di...
Malatyalı
Bakan Tüfenkci’den Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret >>
çok olumlu bir gelişme
özelikle STK ların konuya dahil edilip tüm kesimlerin fikir ve düşüncelerinin konuya dahiledildiğni...
mehmet beyazıt
Başkan Gürkan, Engelli Merkezi İçin Start Verdik >>
Allah Hayırlı Etsin...
Aday adaylığınız Malatya'mız ve Türkiye'miz için hayırlı olur. Malatyalı sizler gibi çok kıymetli iş...
Sercan
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Sayın Vekilim Allah Yardımcınız OLsun......
Hacı Mehmet
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Malatya'mızda böyle güzel bir mağazanın açılması gerçekten çok önemlidir. İnşallah hayırlı olur ve b...
Malatyalı
Malatya Protokolü Açılışta Buluştu >>
teşekkür
bu hassasiyetinizden dolayı sizlere teşekkür ederim başarılarınızın devamını diliyorum....
yakup fırat
Yakup Fırat’ın Kaseti Çıktı >>
Bu Nasıl Bir İş...
Bu nasıl bir iş hala anlamış değilim. Bence bu haber doğruysa pes diyecek kadarda var. Bence yazık e...
Çimen
Belediye Bu İşte’de Şaşırtmadı >>
Vay be...
Nereye gidiyor bu insanların parası. Malatya Büyükşehir oldu hala gözle görülen bir hizmet yok. Pek...
Mamoş
Malatya Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor >>
Yapılan Güzel Şeyler Her Zaman İyidir...
Yeter ki sen her zaman güzel işler yap. Güzel yapılan işler zaten her zaman iyi ve iyi olacaktır. Ba...
Nazlı
Yetimlerin Babası Hayırsever, Yamalı Adam  >>

YORUM/ANALİZ

 

IKTIBAS

 

DOSYA

 

LİNKLER

GAZETELER

Yeni Asya Yeni Şafak
Türkiye Vakit
Star Sabah
Taraf Zaman
bugun Hürriyet
Radikal Vatan
Akşam Milliyet

Video Galeri

Diğer Videolar

Felekê Yeman!
33 Kurşun Şiiri - Ahmed Arif
Dersim 38 Belgeseli 7. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 6. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 5. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 4. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 3. Bölüm

Foto Galeri

Diğer Galeriler

VAN DEPREMİ
ANTALYA
SIĞINAK
ÇOCUK DÜNYASI
DERSİM KATLİAMI
 
New Page 1

Ana Sayfa

Ana Sayfam Yap

Sitene Ekle

İletişim

Hakkımızda

Copyright © 2007 Haber Malatya 44
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz - Yasal Uyarı SITEMAP
İrtibat E-mail: bilgi@habermalatya44.com
Evden Eve Nakliyat