Anasayfa

Sitene Ekle

Foto Galeri

Video Galeri

Ziyaretçi Defteri

İletişim

Hakkımızda

Üyelik

13 Aralık 2017

MAKALELER TİYATRO ASAYİŞ
 
.: Yazarlar :.

Parayla Saadet Olmaz!...

- 21/02/2013 - 12:36

Parayla Saadet Olmaz ki (HİMYAÇ’DER) Himaye’ye Muhtaç Yaşlılar Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği Genel Merkez tarafından Malatya’da Ramada Altın Kaysı Otelinde Yaptığı bir etkinlikte sıkıntılar bir birini takip etmiştir. Tabi ki bu yaşanan sıkıntılarsa otel yetkilileri tarafından yapılan yanlışlar ve nerdeyse yöneticilik bile yapmayacak kadar aciz bir şekilde ve yine bu otel yöneticileri bayanlara karşı nasıl konuşacaklarını bilmezken, Malatyalı eski Altın Kaysı Otelini ve eski yöneticilerini arıyor.

 (HİMYAÇ’DER) Genel Merkezi Tarafından bir otelde yapılan bir etkinlik sonrası otel yöneticileri tarafından yanlışlarıyla, yapılan etkinliğe gelen misafirler de otel yöneticilerine ‘Böyle bir yöneticilik olmaz’ diye tepkilerini dile getirdiler. Malatya’mızda böyle etkinliklerin yapılması zor. Böyle bir etkinliklerin benzerine de Malatya’mızda hiç rastlanmamıştır. İşte bu büyük bir başarıdır. Başarı, büyük başarıları da peşinden getirir. Düzenlenen yardım etkinliğinde maddi ve manevi desteği olanlara Plaketler verildi.

Şu an Türkiye genelinde 5 şubesi bulunan (HİMYAÇ-DER) bazı illerde şube açma yetkilerinin verildiğini ve bu çalışmalara büyük bir hızla devam etmektedirler. Bu tür etkinlikler aynı zamanda Malatya’da ve Malatya dışında yapılan güzel organizasyonlarında artık devam edeceğinin sinyalini vermiş oldu. “Himayeye Muhtaç Yaşlılar Çocuklar ve Kadınlar Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği” Genel Merkezi, Malatya Ramada Altın Kaysı Otelinde bir etkinlik yapmak için otel yetkilisiyle sözleşme yapıyor ve sözleşme aynen şu şekilde; Dernek yöneticileri ve Otel yetkilileri tarafından etkinlikle ilgili sözleşme imzalandı.

Sözleşmede program bittiğinde salon ücreti ödenecek diye  otel yetkilileri tarafından sözleşmenin altına imzalar atılmış. Program yapılmadan birkaç gün önce otel yöneticileri tarafından dernek yetkililerine salon ücretin peşin vereceksiniz diye diretmişler. Malatya’dan böyle bir işletme böyle bir yanlışı nasıl yapar ve insanları zora sokar hala anlamış değiliz. Bir Malatyalı olarak bu sıkıntıları yakinen görünce gerçekten çok üzüldük. Burada yapılan sözleşmede istenen yemek yapılmamıştır. Burada yapılan sözleşmeye otel yetkilileri uymamıştır. İçecek konusunda yine otel yetkilileri tarafından sözleşmeye uyulmamıştır.

Bir güzide bir dernek tarafından bu otelde bir etkinlik düzenlenecek ve otel yetkilileri tarafından bu sözleşmeye uymayacaklar. Belki otel yetkilileri biz sözleşmeye uymadık sizlerde hukuki yollardan haklarınızı arayınız derler ama bizler Malatyalıyız ve Malatya’da yaşıyoruz bize yakışmaz işte bu ancak otel sahiplerine ve yetkililere yakışır diye düşünüyorum. Bir işletmenim sahibi ayak ayaküstüne atar derse İsteyen Gelir İsteyen Gelmez. İşte bu mantıkla sizler hiçbir yere varamasanız. Sadece Malatya’mızda sadece bu otel yoktur, Otel Sahibinin Malatya’da kaç otel olduğundan haberi bile yok galiba. Bir Dernek bu otelde bir etkinlik yapacak ve karşılıklı bir sözleşme yapacaksınız ve otel yetkililer bu sözleşmeye uymayacak ve burada yapılacak programa sıkıntılar çıkaracaksınız ve diyeceksiniz paramızı peşin veriniz diye direteceksiniz. Dernek yöneticileri ne dediler, Acaba bilen var mı? Alsana para ve sizler alta kaldınız.

Dernek yöneticiler ise bakınız üste kaldılar. Bu otel sahiplerinden biri ise İsteyen Gelir ve İsteyen Gelmez desende dernek yöneticileri gereğini yapmışlardır. Malatyalı eski Altın Kaysı Otelini arıyor. Malatyalı eski Altın Kaysı Yöneticilerini ve işletmecilerini arıyor. Bakınız bu etkinlikte bu otelde neler yapılmış. Burada kim utanacak tabi ki otel yetkilileri. tango ve bayanlara yönelik yeni sezon giyim kreasyonlarının sergilendiği defile ise misafirlerden tam not aldı. Bu kadar nezih bir misafir kitlesini aynı çatı altında toplayan dernek yöneticilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Zaten her şey ortadadır. Keşke otel yetkililerde dernek yöneticileri gibi anlayışlı olsalardı. Böyle bir otel yöneticilik olmaz ve olamaz. Dernek Yetkilileri tarafından otel sahiplerinden birisine buradaki programla ilgili olan sıkıntıları anlatırken ne yazı ki bu otel sahiplerinden biri olan şahıs ayak ayaküstüne atarak bir bayana aynen kullandığı söz ise şöyle. Otel sahiplerinden bir ise diyor ki isteyen Gelir İsteyen Gelmez. Demek ki bu sözü kullanan şahıs ise kendini dev aynasında görüyor. Hadi orda be diyorum. İsteyen Gelir İsteyen Gelmez diye bu şahıs acaba neye dayanarak bu sözleri kulandı hala anlamış değiliz. Sayın Otel sahibi ve yöneticisi, Malatyalı sabırlıdır zamanı gelince nerede ne konuşacağını iyi bilir. Bence sen bile bir bayanın karşısında nasıl oturduğunun farkında değilsin. Sizleri kınıyorum. Eksik olan parça Altın Kayısının halen Malatyalıların bildiği Altın kayısı olmadığıydı. Adı var ama işletmesinden zerre kadar yok.

Bir beş yıldızlı bir otelde bir çayı çok gören bu zihniyeden ne başarı beklersin. Bu çayı da babanızın hayrına vermiyorsunuz. Programdan önce misafirlere bir çay verilsin diye otel müdürü tarafından okey denirken ne yazık ki program başladı ve çayda verilmedi. Tabi ki çay vermezseniz zaten parayı peşin aldınız. Yazık yazık. Böyle bir işletmecilik olmaz ki. Bir işletme sahibi olacaksın, Malatyalılara hizmet edeceğim, değerleri koruyacağım diyeceksin fakat bir bayana karşı nasıl konuşma içerisinde olacağını bilemeyecek kadar lakayt şekilde cevaplar verme cesaretini kendinde bulacaksın. Yok, böyle bir şey. Hadi oradan diyorum. Sen işletmeci olamazsın.

Bir işletmeci olman için derim ki önce kendine bir bak. Ben bir Malatyalı olarak zatı muhteremden bu lafları duyduktan sonra bir Malatyalı olarak bir daha burada ne bir etkinlik ne de başka bir şey için gidip gitmeme kararını gözden geçirmeye başladım. Bu olayı sadece ben değil bir kaç kişi yaşadı kulaklarıyla duydu. Yazık yazık. Böyle bir işletmeci olmaz ve olamaz. Bizler Sayın Erdal Göçmez’i yakinen tanıyanlarda biri olarak bu yanlışları görünce gerçekten derinden üzüldük. Ben, Erdal bey bu konulardan acaba haberdar mıdır bilmiyorum. Ama Erdal beyin mutlaka haberi vardır diye düşünüyorum. Malatyalıların dediği halde kardeşinin üslubunu aşan “ gelen gelir gelmeyen gelmez o kadarda önemli değil “ lafına ne diyeceğini de inanın çok merak ediyorum. Bura açıldığında en çok sevinenlerden biri de ben idim.

Malatya’ya iyi bir kazanım diye beklerken anlayış ve üslubun bu şekil olması bizleri üzmüştür. Sen işletmeci olmazsın. Şunu unutmamalıyız ki Parayla Saadet Olmaz. Ama bizi biz yapan temel değerleri koruyarak. Kavga ederek veya yok sayarak değil, Edep ve nezaket kuralları içerisinde saygıyla yaklaşarak mümkündür. Sonuçta hepimiz Malatyalıyız. Peki, İsteyen Gelir İsteyen Gelmez diyenlere ne demelidir. Bence bu otelde eğer bir program yapacaksan Mutlaka yanınızda bir avukatınızın olması ve yine yanınıza da birkaç şahit olmalıdır.

Burada bazı hukuki sonuçlar doğmuştur kanaatindeyim. Ama bizlere yakışmaz diye bizlerde bu işin içine girmedik ve bize yakışır diye ödememizi yaparak buradan ayrıldık. Buda bizler için bir ilk oldu ve son olmuştur. Eğer bir işletmeci tarafından derki ister gelsinler ister gelmesinler mantığıyla burada bir daha gelmemizde sanırım uygun değildir. Bence İnsan şunu unutmamalıdır ki, dünyada her şeyin bir sonu vardır, makam, mevki, zenginlik, şöhret her şey, ama her şey günü geldiğinde bitecektir. Belki bazı konularda yanlışlıklar vardır ve tabi ki noksanlıklar da olabilir ama bizler bu otel yöneticilerden bu görmedik ve bu insanlara saygı ve sevgi gösterilmesi de zor görülmüştür. İster Geliniz ve İster Gelmeyiniz mantığıyla sanırım sizlerin bir yere varmanızda zor olur.


1145

 

YORUMLAR

Hakı 02-03-2013, 14:01:13
Eyer bi iş yapacaksan önce paranı vermeyeceksin.Bakınız sizler burada bir etkinlik yapıyorsunuz ve paranızı peşin ödüyorsunu.O zaman ne yapacaksın aranızda yapılan sözleşmeyi iyi bir şekilde yapacaksanız ve o zaman ermi yoksa beymi yaman diye ortaya çıkacaksın.

Zaten bu işletme iyi bir işletme olsaydı bu sıkıntılar meydana getirmezlerdir.Sen burada bir progam yapacaksın ve noksan olan bazı konuları işletme sahibine söyleyeceksin bu surunlarda yerine gelmeyecek ve işletme sahibi diyecekmiş istiyen gelir istiyen gelmez.Ben derimki o işletmeye hadi orda sen kimsin ve sen bu sözleri nasıl kulanırsın diye sorarım ve gereğinide yaparım.Neden dersen ben paramla bir etkinlik yapacağım ve kendini bilmeyen birde benim karşımda diyecek istiyen gelir istiyen gelmez.

Bu insanlar kendilerini sanırım dev aynasında görüyorla.Hadi orda be.Önce kendinize bir çeki düzen veriniz.Demeki bu progamı yapan insanlar ya kendilerinde utanmışlarıdır ve yada sizin seviyenize kendileri endirmemişlerdir.Bence büyük bir sabır varmış diye bilirim.Sen hem paranı peşin alacaksın ve birde utanmadan insanlara acup cubup konuşacaksın.Ayıptır be.Hadi orda derim.
 
Nazlı 01-03-2013, 11:36:08
Bir Malatyalı olarak üzücü bir konu.Malatyalı bunu yapmalıdır.Nedenide Malatyalılar her zaman büyük düşünürler ve her zaman en iyisini yapmalıdır.Bizler Malatyalı dışında bu haberleri duyunca gerçekten üzüldük.Olmalıdır.Sanırım otel yetkililer mutlaka bu hatalarını telefe etmelidirler.İyi çalışmalar dileğiyle.
 
Malatyalı 25-02-2013, 06:14:17
Kardeşim zengin ola bilirsin ama işletmeci olamazsınız.
Zengin olabilirsin ama otel işletmecisi olamazsınız.
Zengin olabilirsiniz ama esnaf olamazsınız.
Hele hele bir Malatalıya hiç yakışmamış.İnsanlar parasıyla bir etkinlik yapıyorlar işletmecinin yaptığına bakınız.Bunlarda demeki işletmeci olarak bu kadarını biliyorlarmış.Yazık be böyle işletmeci olmaz ve olamazda.
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 11/12/2017 - 20:26 Kudüs, Tüm Müslümanlarındır
8 07/12/2017 - 17:07 Amerikan Yargısı Bağımsız mı?
8 27/11/2017 - 17:37 Güzel Olan Futbol Her Zaman İyidir
8 16/11/2017 - 19:36 Filim Festivaline Gölge…
8 09/09/2017 - 12:41 Böyle Siyaset Olmaz…
8 26/07/2017 - 18:13 Malatya’m Güzel Malatya’m
8 14/07/2017 - 11:35 Kaysımıza Kim ve Kimler Sahip Çıkacak
8 28/05/2017 - 22:51 Hayırlı Ramazanlar...
8 27/04/2017 - 13:03 Zaman Kardeşlik Zamanı…
8 04/02/2017 - 09:21 O Ruhu İstiyoruz...
8 29/12/2016 - 15:45 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutluyorum
8 11/12/2016 - 15:27 Fuarlar Şehri Malatya
8 25/09/2016 - 18:50 Başkan Ahmet Çakır Malatya’nın Vizyonunu Değiştirdi Mi?
8 17/07/2016 - 14:29 Darbe Girişimi Vatana İhanettir
8 19/06/2016 - 18:02 Yeşilyurt Belediyesi Şehitlerini Unutmadı!...
8 30/05/2016 - 14:54 Esenlik Demek Malatya Demek
8 21/05/2016 - 12:32 Malatya Vali Kamçı’yı Seviyor ve Sahip Çıkıyor
8 13/01/2016 - 16:24 Gazetecilik Önemli Bir Meslektir
8 30/09/2015 - 09:26 Dürüst Gazetecilik, Dürüst Basın!
8 19/09/2015 - 06:34 Yüce Türk Milletine...
8 30/07/2015 - 11:18 N'oldu Demirtaş...
8 07/06/2015 - 16:04 Ey Dünya Nerdesin
8 27/05/2015 - 08:32 2015 Genel Seçimleri
8 26/12/2014 - 13:01 Muş İline Selam Olsun
8 26/12/2014 - 00:01 Muş İline Selam Olsun
8 20/10/2014 - 22:17 Bu Olayları Yaptıran Kimler ?
8 24/09/2014 - 21:19 Uyanın Artık Mümin Kardeşlerim Uyanın
8 23/07/2014 - 01:20 İsrail Köpekleri Gazze'de İnsan Katliamı Yapıyor..!
8 13/05/2014 - 15:03 Saha Karıştı, Neden ve Niçin
8 09/04/2014 - 13:52 Seçimler Bitti, Haydi Hayırlısı
8 12/01/2014 - 06:13 Yanlış Geldiniz, Burası Türkiye...
8 22/12/2013 - 18:58 Yamalı Adam Yetimlerin Babası
8 13/11/2013 - 22:13 AK Parti Malatya Temeyül Heyecanı Bitti
8 17/10/2013 - 07:57 Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
8 30/04/2013 - 20:17 Özal Gitti, Malatya'mız Öksüz Kaldı
8 06/04/2013 - 15:01 Çalışan Gazetecilere BİK'den Darbe
8 21/02/2013 - 12:36 Parayla Saadet Olmaz!...
8 29/12/2012 - 15:45 Yeni Malatyaspor'umuza Sahip Çıkmalıyız...
8 01/12/2012 - 14:03 Birde Başımıza Angoralar Çıktı
8 03/08/2012 - 15:34 Sayın Erdoğan Polisini, Vekiline Ezdirmez
8 30/05/2012 - 22:13 Komşumuz Suriye ve Sığınmacılar
8 14/05/2012 - 22:44 Hayırlı Olsun
8 12/03/2012 - 20:08 Bir Zamanlar Malatyaspor'umuz Vardı
8 23/02/2012 - 21:40 Sayın Ece Budan’ı Kutluyorum
8 15/02/2012 - 21:38 Şeytanın Bacağını Kırdılar
8 29/01/2012 - 20:40 Bu Olayları Kimler Yapıyor?
 

DUYURULAR

 

EDİTÖR

 

YAZARLAR

 
İsmail Hakkı DALAK

Adın Batsın İsrail...

Nurseven SOBACI

Sevgi ve Saygı

Yusuf KONAK

Somuncu Baba

Cerciş KIRLIOĞLU

Kurtlar Sofrası

Doç. Dr. Aydın USTA

Etik, Ahlak ve Değerler

RÖPORTAJ

 

En çok Okunanlar  Bugün  Dün  Bu Hafta  Bu Ay  
1 Büyükşehir Tiyatrosu, Kemal Sunal’ı Oynadı
2 Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

KONUK YAZARLAR

 

En Çok Yorumlananlar

 Bugün  Dün  Bu Hafta Bu Ay  
1 Büyükşehir Tiyatrosu, Kemal Sunal’ı Oynadı
2 Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
Yorum Hattı
Tebrik ediyorum...
Öncelikle böyle güzel bir yazıdan dolayı teşekkür ediyorum. Gereken ve önemi olan ve yine çok anlam...
Malatyalı
Ahde Vefa >>
Sevgili dostum İsmail Bey. Dik duruşuna hayranım. Doğru tektir. Yanlış çoktur. Doğru söze ne denir? ...
İbrahim YILDIZ
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Tebrikler...
Kuçak dolu sevgi ve selamlar.Çok anlamlı ve güzel köşe yazısı olmuş.Sizleri bu anlamlı yazınızdan do...
Malatyalı
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Güzel olan herşey güzeldir...
Bakınız yazar kardeşimiz ne güzel bir köşe yazısı yazmış.Kalemine ve eline sağlık diyelim.Hani derle...
Lila
Çağımızın En Korkulan Rahatsızlığı Şizofrenle Yaşam Savaşı >>
Güzel bir şiir
selam yazar bey,çok güzel bir şiir olmuş.Başarılar diliyorum.İy çalışmalar dileğiyle....
mamoş
Gönül Ateşim Sönmüyor >>
Etkinlik Hk.
Benimde Down Sendrumlu kaynım var malatyada 21 martta bir etkinlik yapılacakmı yerini ve adresini bi...
EROL ÖZDEMİR
Down Sendromu İle Yaşama Tutunmak >>
ÖUHTEŞEM YAZI
SEVGİLİ İSMAİL BEY KARDEŞİM YAZINIZ MUHTEŞEM OLMUŞ. ÇOK BEĞENDİM. SİZİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM. GÜZEL...
İbrahim YILDIZ
Fiziği ve Diksiyonu Düzgün... >>
Tebrik Ediyorum...
Bence çok önemli bir yazının olduğunu görmekteyim. Bence sizler doğru bir yazı yazdığınızı göryorum....
Lila
Gazetecilik Önemli Bir Meslektir >>
Yüreğine hayranım.
Sevgili Yazarımız İsmail beyin bu muhteşem yazısı için yüreğine hayranım.Kendisini huzurlarınızda te...
İbrahim YILDIZ
Yürek Meselesi... >>
Başarılar...
Hani derki adı güzel ve kendi güzel ve yazar kardeşimizin yazısı da güzel ve tek kelimeyle başarılar...
Malatyalı
Burada Almancı, Orada Yabancı... >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Hayır çarşısı malatyamıza ve bölgemize hayırlı olsun.Battalgazi belediyesi tarafından yapılan bu hay...
Lila
Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nın Açılışı Yapıldı >>
Hayırlı Olsun...
Malatya'mız için ve Türkiye'miz için hayırlı olsun.Sayın Tüfenkçi,İnşallah hayırlı olur.Başarılar di...
Malatyalı
Bakan Tüfenkci’den Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret >>
çok olumlu bir gelişme
özelikle STK ların konuya dahil edilip tüm kesimlerin fikir ve düşüncelerinin konuya dahiledildiğni...
mehmet beyazıt
Başkan Gürkan, Engelli Merkezi İçin Start Verdik >>
Allah Hayırlı Etsin...
Aday adaylığınız Malatya'mız ve Türkiye'miz için hayırlı olur. Malatyalı sizler gibi çok kıymetli iş...
Sercan
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Sayın Vekilim Allah Yardımcınız OLsun......
Hacı Mehmet
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Malatya'mızda böyle güzel bir mağazanın açılması gerçekten çok önemlidir. İnşallah hayırlı olur ve b...
Malatyalı
Malatya Protokolü Açılışta Buluştu >>
teşekkür
bu hassasiyetinizden dolayı sizlere teşekkür ederim başarılarınızın devamını diliyorum....
yakup fırat
Yakup Fırat’ın Kaseti Çıktı >>
Bu Nasıl Bir İş...
Bu nasıl bir iş hala anlamış değilim. Bence bu haber doğruysa pes diyecek kadarda var. Bence yazık e...
Çimen
Belediye Bu İşte’de Şaşırtmadı >>
Vay be...
Nereye gidiyor bu insanların parası. Malatya Büyükşehir oldu hala gözle görülen bir hizmet yok. Pek...
Mamoş
Malatya Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor >>
Yapılan Güzel Şeyler Her Zaman İyidir...
Yeter ki sen her zaman güzel işler yap. Güzel yapılan işler zaten her zaman iyi ve iyi olacaktır. Ba...
Nazlı
Yetimlerin Babası Hayırsever, Yamalı Adam  >>

YORUM/ANALİZ

 

IKTIBAS

 

DOSYA

 

LİNKLER

GAZETELER

Yeni Asya Yeni Şafak
Türkiye Vakit
Star Sabah
Taraf Zaman
bugun Hürriyet
Radikal Vatan
Akşam Milliyet

Video Galeri

Diğer Videolar

Felekê Yeman!
33 Kurşun Şiiri - Ahmed Arif
Dersim 38 Belgeseli 7. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 6. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 5. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 4. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 3. Bölüm

Foto Galeri

Diğer Galeriler

VAN DEPREMİ
ANTALYA
SIĞINAK
ÇOCUK DÜNYASI
DERSİM KATLİAMI
 
New Page 1

Ana Sayfa

Ana Sayfam Yap

Sitene Ekle

İletişim

Hakkımızda

Copyright © 2007 Haber Malatya 44
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz - Yasal Uyarı SITEMAP
İrtibat E-mail: bilgi@habermalatya44.com
Evden Eve Nakliyat