Anasayfa

Sitene Ekle

Foto Galeri

Video Galeri

Ziyaretçi Defteri

İletişim

Hakkımızda

Üyelik

13 Aralık 2017

MAKALELER TİYATRO ASAYİŞ
 
.: Yazarlar :.

Özal Gitti, Malatya'mız Öksüz Kaldı

- 30/04/2013 - 20:17

Sayın Özal’ı Rahmetle Anıyoruz, Mekânı Cennet Olsun.

Türkiye Cumhuriyet’inde bir Özal rüzgârı vardı. Türkiye Rahmetli Özal’a çağ atlamıştır. Türkiye ve Dünya Özal Diye konuşurken ne hikmetse Türkiye’mizde bazıları hala Rahmetli Özal’ın kıymetini bilmediler, Özal Öldükten sonra kıymeti bilindi, şuanda Özal’ı arar oldular.

 

O dönemde bir Malatyaspor vardı ve büyük takımların korkulu rüyasıydı. O dönemde Malatyaspor rüzgâr gibi eserken ne hikmetse bazı güçler Malatyaspor’un başarısını hazım edemediler ve Malatyaspor’u kümeye düşürdüler. Neden ve niçin.?

 

Rahmetli Özal o dönemde şu sözleri söylemişti: Sevgili Malatyalı hemşerilerim, Kendiniz futbolcu yetiştiriniz ki Malatyaspor başarılı olsun demişti. Sizler kendi çocuklarınıza sahip çıkınız ki her dalda başarılı olsunlar.

 

Dünya Özal’ın başarısını konuşurken ne hikmetse bizler Sayın Özal’a bile sahip çıkmıyorduk. Bakınız Rahmetli Özal gitti ve bu sahip çıkmayanlar Özal, dediler ama ne çare.

 

Özal, diyince Türkiye’miz daha da güçlendi ve büyüdü. Özal, deyince yasaklar ortadan kalktı. Özal, diyince bolluk geldi. Özal, diyince yol, elektirik, telefon, teknoloji ile Türkiye’miz çağ atladı ve büyüdü gitti.

 

Özal, diyince dağ taşlar yol gitti. Elektriksiz, yolsuz ve yine telefonsuz köy ve mezra kalmadı ve yinede hala Özal’ın kıymetini bilmediler. Peki, şimdi ya.

Bizlerde Sayın Özal’ı Rahmetle Anıyoruz ve Mekânı Cennet Olsun.

 

Neden Özal, Dedik ve Neden Özal, Aklımıza Geliyor.

Bakınız Malatya’mızda bir bölge Tarım fuarı açılıyor ve ne hikmetse bir bakan bile katılmıyor. Çok üzücü bir olaydır. Bölgenin en büyük tarım fuarı açılıyor bir bakan bile katılmıyor. Bırakınız bakanın katılmasını Ankara’dan bir yetkili bili katılmadı ve buda yetmezmiş gibi Malatyalı vekiller bile katılmıyorlar. Demek ki buda Malatya’mızın kaderiymiş.

 

Malatya’mızda bir bölge tarım fuarını yapacaksın ve bu yapılan fuarda dışardan bir yetkili bile katılmıyor yazık yazık, Yazık ediyorlar. Bakıyoruz Türkiye’nin her köşesinde bir Malatyalı var. Bakıyoruz bir genel ve yerel seçim yapılıyor binlerce Malatyalı hemşerilerimiz Milletvekili ve Belediye başkanlığına aday adayı olmak için Malatya’ya geliyorlar ve aday adayı oluyorlar. Peki, şimdi ne oldu da bir bölge tarım fuarı yapılıyor ve katılmıyorlar neden ve niçin. Hani ben derim ki demek ki buda menfaat dünyasıymış, vay be derim.

 

Malatya dışında o kadar bürokratlarımız var ki ne hikmetse hiç biride tarım fuarına katılmadılar. Derim ki davet mi edilmediler.

 

Malatya’mızda hizmet yapan bürokratlarımız ve yine Milletvekilliği yapmış hemşerilerimiz ve Malatya’mızda Belediye Başkanlığı yapanlar niçin katılmadılar.

 

Malatya’da yapılan bölge tarım fuarına davet mi yapılmadı yoksa davet edildiler de hemşerilerimiz mi katılmadılar.? Ne hikmetse herkes sessiz kalmış ve her hangi bir açıklama yapılmadı.

 

 

Malatya 7’nci Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarını hep birlikte gördük, izledik ve üzüldük. Nedenide bizleri yalnız bıraktılar.

 

 

Malatya Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Murat Nalçacı’yı tebrik ediyorum iyi bir organizasyon olmuştu. 4 gün boyunca her gün farklı bir etkinlikle vatandaşları fuar alanına çeken programlarla bu yıl ki fuar daha neşeli geçti. Vatandaşlar bu fuarla son teknolojileri görmüş, incelemiş oldu. Tek üzücü olanı da Bürokratların, bakanların ve yine Milletvekillerin katılmamaları oldu. Vatandaşlar arasında konuşulan tek konu ise acaba davet yapılmadı mı.?

 

Birinci gün gönül isterdi ki tüm vekillerimiz, Gıda ve Tarım Bakanı bu yörenin insanı Mehdi Eker’in katılması, Müsteşarların, Genel Müdürlerin veya Yardımcılardan en azından birinin katılmasını isterdik. Tabi ki Ankara’da dayınız yoksa sonucu budur diye bakarım. Ankara’da dayın yoksa mahmudu kurban senin ne işin var demişler. Demek ki dayınız yoksa sesinizin çıkması da uygun olmaz.

 

Ankara’da bir Bakanın gelmemesi veya başkalarının gelmemesi de normal bence. Böyle bir günde Vekilinin olmamasının mazereti olmaz olamaz.

 

Malatya Milletvekillerinden sadece Sayın Öznur Çalık’ı gördük, diğer Malatyalı vekillerimizi göremedik, Malatyalı olarak üzüldük.

 

Birinci gün vatandalar ve protokol hepsi fuar alanındaydı. Sayın Belediye Başkanı Ahmet Çakır, başkan yardımcılarının hepsiyle tören alanındaydı. İlçe ve Belde Belediye Başkanlarından ise Yazıhan Belediye Başkanı, Yaygın Belediye Başkanı, Hanımınçiftliği Belediye Başkanı ve Bostanbaşı Belediye Başkanını gördüm. Gerisi göze çarpmıyordu.

 

Birinci gün Malatya ili kırmızı et üreticileri birliğinden gelen 1 ton kavurma ikramı, ikinci gün Alabalık yetiştiricileri birliğinin 1200 porsiyon Alabalık ikramı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. İşte derim ki Malatyalı budur. Bence bu iki birlik kendilerine yakışanı yaptılar, kendilerini ve ekiplerini candan tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun derim. İşte bunlar Malatyalıdır derim.

 

Fuarın dördüncü günü Damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğinin düzenlediği en güzel kuzu yarışması büyük beğeni aldı. Yapılan kuzu yarışmasında kuzuların görücüye çıkması da ayrı bir güzellikti. Bizler o gün il dışında olduğumuzdan dolayı programa katılamadık ama aldığımız bilgilere göre mükemmel bir yarış olmuş. Burada emeği geçenleri tebrik ediyorum. Damızlık koyun keçi yetiştiriciler, birlik başkanı İhsan Akın kardeşimizi ve ekibini kutluyor, başarıların devamını diliyorum.

    

Malatya Belediyesi Kültür AŞ’nin emeğine de yazık diyorum. Emeğin karşılığını alamamak çok üzücü bir durum. Bakınız dışarıdan insanlar katılıyor ne hikmetse bizimkiler katılmıyor. Ne diyelim haydi hayırlısı diyelim.

 

 

 

 

 

Bakınız Belediye tarafından sanat sokağı diye bir projeye imza atılmıştır. Bu da büyük bir projedir ve büyük bir başarıdır. Malatya Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır beyi bu sanat sokağı projesinden dolayı kutluyorum ve böyle projelerin devamını diliyorum.

 

Bakınız projenin temel atımına Sayın Bakan Fatma Şahin katıldı ve Malatyalılar nasıl sevindi. Peki, tarım fuarına katılsalardı daha iyi olmazmıydı. Sayın Bakan Fatma Şahin’i bu önemli programa katılmasından dolayı bir Malatyalı olarak tebrik ediyorum.

 

Geçtiğimiz ay Yaşam ve Spor Merkezi inşaatının temelini törenle atan Malatya Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in katılımıyla Kültür ve Sanat Galerisi ile Sanat Sokağı’nın da temeli atıldı.

 

Bakınız bu programa katılan değerli misafirler ve protokolümüze bakınız. Bir Malatyalı olarak ne kadar sevindik. Peki, Tarım fuarına neden katılmadılar. Yazık yazık gel de üzülme.

 

Bakınız sanat sokağı temel atma törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Malatya Valisi Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, H.Cemal Akın, Ömer Faruk Öz, Malatya eski milletvekili İhsan Koca, TSO Başkanı H.Hüseyin Erkoç, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, daire müdürleri, muhtarlar, şirket genel müdürleri, basın mensupları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

 

Haydı hayırlısı diyelim önümüzdeki yıl yani 2014’de yapılacak yerel seçimlerde Malatya’mız Büyükşehir olarak seçimlere giriyor. Büyükşehir olma yolunda olan Malatya’mız tabi ki herkesin sevindiği gibi bizleri de sevindiriyor. Malatya’mız için kim ve kimler yararlı olacaksa, yönetecekse şimdiden başarılar dilerim. Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum. Yeter ki bizlerde birlik beraberlik olsun zaten her şey kendiliğinden gelir. Saygılarımla.


3139

 

YORUMLAR

Çiğdem 08-07-2013, 06:05:06
Malatya diyince aklımıza ilk gelen tabiki Özal'dır.Türkiye diyince yine İlk aklımıza gelen yine Özal olmuştur.Türkiye ve Dünya için Rahmetli Özal çok önemliydi ama ne yazık ki Özalı'da yediler. Allah rahmet eylesin. Yazar kardeşimi bu anlamlı ve duygulu yazısından dolayı kutluyorum ve başarılar diliyorum.
 
Kadir 08-07-2013, 05:59:23
Mükebmel bir yazı. Tabi ki anlayana. Kardeşim yazınız mükemmel olmuş, sizleri candan kutluyorum ve başarılı çalışmalar diliyorum.
 
Lila 06-05-2013, 19:31:28
Öncelikler yazar beyin yazdığı bu güzel ve anlamlı yazısından dolayı yazar beyi candan tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Tamemen katılıyorum size sayın yazar bey. Yazınızı zevkle okudum ve gerçekten anlamlı ve önemli konullara değinmişsiniz.

Evet Özal giti Malatyamız öksüz kaldı. Bakınız Malatyamızda önemli toplantılar ve yine önemli açılışlar yapılıyor ne hikmetse kimseyi göremiyoruz. Yazık ediyorlar. Demek ki Rakmetli Özal olsaydı kimler katılmazdı ki...

Malatyamızın kendi vekilleri progamlara katılmıyor ise başkalarının katılmasını belememizde yanlış olur diye düşünmekteyim.

Yazar kardeşimizi tebrik ediyorum, ben bir okuyucu olarak zaman buldukça köşe yazılarını okuyorum ve derim ki keşke başka yazarlarda bu kadar miliyetci olsalar. Sakın unutmamalıyız ki Malatyamız sahipsiz değildir ve sahipsiz kalmayacaktır. İyi çalışmalar dileğiyle.
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 11/12/2017 - 20:26 Kudüs, Tüm Müslümanlarındır
8 07/12/2017 - 17:07 Amerikan Yargısı Bağımsız mı?
8 27/11/2017 - 17:37 Güzel Olan Futbol Her Zaman İyidir
8 16/11/2017 - 19:36 Filim Festivaline Gölge…
8 09/09/2017 - 12:41 Böyle Siyaset Olmaz…
8 26/07/2017 - 18:13 Malatya’m Güzel Malatya’m
8 14/07/2017 - 11:35 Kaysımıza Kim ve Kimler Sahip Çıkacak
8 28/05/2017 - 22:51 Hayırlı Ramazanlar...
8 27/04/2017 - 13:03 Zaman Kardeşlik Zamanı…
8 04/02/2017 - 09:21 O Ruhu İstiyoruz...
8 29/12/2016 - 15:45 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutluyorum
8 11/12/2016 - 15:27 Fuarlar Şehri Malatya
8 25/09/2016 - 18:50 Başkan Ahmet Çakır Malatya’nın Vizyonunu Değiştirdi Mi?
8 17/07/2016 - 14:29 Darbe Girişimi Vatana İhanettir
8 19/06/2016 - 18:02 Yeşilyurt Belediyesi Şehitlerini Unutmadı!...
8 30/05/2016 - 14:54 Esenlik Demek Malatya Demek
8 21/05/2016 - 12:32 Malatya Vali Kamçı’yı Seviyor ve Sahip Çıkıyor
8 13/01/2016 - 16:24 Gazetecilik Önemli Bir Meslektir
8 30/09/2015 - 09:26 Dürüst Gazetecilik, Dürüst Basın!
8 19/09/2015 - 06:34 Yüce Türk Milletine...
8 30/07/2015 - 11:18 N'oldu Demirtaş...
8 07/06/2015 - 16:04 Ey Dünya Nerdesin
8 27/05/2015 - 08:32 2015 Genel Seçimleri
8 26/12/2014 - 13:01 Muş İline Selam Olsun
8 26/12/2014 - 00:01 Muş İline Selam Olsun
8 20/10/2014 - 22:17 Bu Olayları Yaptıran Kimler ?
8 24/09/2014 - 21:19 Uyanın Artık Mümin Kardeşlerim Uyanın
8 23/07/2014 - 01:20 İsrail Köpekleri Gazze'de İnsan Katliamı Yapıyor..!
8 13/05/2014 - 15:03 Saha Karıştı, Neden ve Niçin
8 09/04/2014 - 13:52 Seçimler Bitti, Haydi Hayırlısı
8 12/01/2014 - 06:13 Yanlış Geldiniz, Burası Türkiye...
8 22/12/2013 - 18:58 Yamalı Adam Yetimlerin Babası
8 13/11/2013 - 22:13 AK Parti Malatya Temeyül Heyecanı Bitti
8 17/10/2013 - 07:57 Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
8 30/04/2013 - 20:17 Özal Gitti, Malatya'mız Öksüz Kaldı
8 06/04/2013 - 15:01 Çalışan Gazetecilere BİK'den Darbe
8 21/02/2013 - 12:36 Parayla Saadet Olmaz!...
8 29/12/2012 - 15:45 Yeni Malatyaspor'umuza Sahip Çıkmalıyız...
8 01/12/2012 - 14:03 Birde Başımıza Angoralar Çıktı
8 03/08/2012 - 15:34 Sayın Erdoğan Polisini, Vekiline Ezdirmez
8 30/05/2012 - 22:13 Komşumuz Suriye ve Sığınmacılar
8 14/05/2012 - 22:44 Hayırlı Olsun
8 12/03/2012 - 20:08 Bir Zamanlar Malatyaspor'umuz Vardı
8 23/02/2012 - 21:40 Sayın Ece Budan’ı Kutluyorum
8 15/02/2012 - 21:38 Şeytanın Bacağını Kırdılar
8 29/01/2012 - 20:40 Bu Olayları Kimler Yapıyor?
 

DUYURULAR

 

EDİTÖR

 

YAZARLAR

 
İsmail Hakkı DALAK

Adın Batsın İsrail...

Nurseven SOBACI

Sevgi ve Saygı

Yusuf KONAK

Somuncu Baba

Cerciş KIRLIOĞLU

Kurtlar Sofrası

Doç. Dr. Aydın USTA

Etik, Ahlak ve Değerler

RÖPORTAJ

 

En çok Okunanlar  Bugün  Dün  Bu Hafta  Bu Ay  
1 Büyükşehir Tiyatrosu, Kemal Sunal’ı Oynadı
2 Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

KONUK YAZARLAR

 

En Çok Yorumlananlar

 Bugün  Dün  Bu Hafta Bu Ay  
1 Büyükşehir Tiyatrosu, Kemal Sunal’ı Oynadı
2 Battalgazi Belediyesi Hizmet Binası Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
Yorum Hattı
Tebrik ediyorum...
Öncelikle böyle güzel bir yazıdan dolayı teşekkür ediyorum. Gereken ve önemi olan ve yine çok anlam...
Malatyalı
Ahde Vefa >>
Sevgili dostum İsmail Bey. Dik duruşuna hayranım. Doğru tektir. Yanlış çoktur. Doğru söze ne denir? ...
İbrahim YILDIZ
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Tebrikler...
Kuçak dolu sevgi ve selamlar.Çok anlamlı ve güzel köşe yazısı olmuş.Sizleri bu anlamlı yazınızdan do...
Malatyalı
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Güzel olan herşey güzeldir...
Bakınız yazar kardeşimiz ne güzel bir köşe yazısı yazmış.Kalemine ve eline sağlık diyelim.Hani derle...
Lila
Çağımızın En Korkulan Rahatsızlığı Şizofrenle Yaşam Savaşı >>
Güzel bir şiir
selam yazar bey,çok güzel bir şiir olmuş.Başarılar diliyorum.İy çalışmalar dileğiyle....
mamoş
Gönül Ateşim Sönmüyor >>
Etkinlik Hk.
Benimde Down Sendrumlu kaynım var malatyada 21 martta bir etkinlik yapılacakmı yerini ve adresini bi...
EROL ÖZDEMİR
Down Sendromu İle Yaşama Tutunmak >>
ÖUHTEŞEM YAZI
SEVGİLİ İSMAİL BEY KARDEŞİM YAZINIZ MUHTEŞEM OLMUŞ. ÇOK BEĞENDİM. SİZİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM. GÜZEL...
İbrahim YILDIZ
Fiziği ve Diksiyonu Düzgün... >>
Tebrik Ediyorum...
Bence çok önemli bir yazının olduğunu görmekteyim. Bence sizler doğru bir yazı yazdığınızı göryorum....
Lila
Gazetecilik Önemli Bir Meslektir >>
Yüreğine hayranım.
Sevgili Yazarımız İsmail beyin bu muhteşem yazısı için yüreğine hayranım.Kendisini huzurlarınızda te...
İbrahim YILDIZ
Yürek Meselesi... >>
Başarılar...
Hani derki adı güzel ve kendi güzel ve yazar kardeşimizin yazısı da güzel ve tek kelimeyle başarılar...
Malatyalı
Burada Almancı, Orada Yabancı... >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Hayır çarşısı malatyamıza ve bölgemize hayırlı olsun.Battalgazi belediyesi tarafından yapılan bu hay...
Lila
Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nın Açılışı Yapıldı >>
Hayırlı Olsun...
Malatya'mız için ve Türkiye'miz için hayırlı olsun.Sayın Tüfenkçi,İnşallah hayırlı olur.Başarılar di...
Malatyalı
Bakan Tüfenkci’den Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret >>
çok olumlu bir gelişme
özelikle STK ların konuya dahil edilip tüm kesimlerin fikir ve düşüncelerinin konuya dahiledildiğni...
mehmet beyazıt
Başkan Gürkan, Engelli Merkezi İçin Start Verdik >>
Allah Hayırlı Etsin...
Aday adaylığınız Malatya'mız ve Türkiye'miz için hayırlı olur. Malatyalı sizler gibi çok kıymetli iş...
Sercan
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Sayın Vekilim Allah Yardımcınız OLsun......
Hacı Mehmet
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Malatya'mızda böyle güzel bir mağazanın açılması gerçekten çok önemlidir. İnşallah hayırlı olur ve b...
Malatyalı
Malatya Protokolü Açılışta Buluştu >>
teşekkür
bu hassasiyetinizden dolayı sizlere teşekkür ederim başarılarınızın devamını diliyorum....
yakup fırat
Yakup Fırat’ın Kaseti Çıktı >>
Bu Nasıl Bir İş...
Bu nasıl bir iş hala anlamış değilim. Bence bu haber doğruysa pes diyecek kadarda var. Bence yazık e...
Çimen
Belediye Bu İşte’de Şaşırtmadı >>
Vay be...
Nereye gidiyor bu insanların parası. Malatya Büyükşehir oldu hala gözle görülen bir hizmet yok. Pek...
Mamoş
Malatya Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor >>
Yapılan Güzel Şeyler Her Zaman İyidir...
Yeter ki sen her zaman güzel işler yap. Güzel yapılan işler zaten her zaman iyi ve iyi olacaktır. Ba...
Nazlı
Yetimlerin Babası Hayırsever, Yamalı Adam  >>

YORUM/ANALİZ

 

IKTIBAS

 

DOSYA

 

LİNKLER

GAZETELER

Yeni Asya Yeni Şafak
Türkiye Vakit
Star Sabah
Taraf Zaman
bugun Hürriyet
Radikal Vatan
Akşam Milliyet

Video Galeri

Diğer Videolar

Felekê Yeman!
33 Kurşun Şiiri - Ahmed Arif
Dersim 38 Belgeseli 7. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 6. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 5. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 4. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 3. Bölüm

Foto Galeri

Diğer Galeriler

VAN DEPREMİ
ANTALYA
SIĞINAK
ÇOCUK DÜNYASI
DERSİM KATLİAMI
 
New Page 1

Ana Sayfa

Ana Sayfam Yap

Sitene Ekle

İletişim

Hakkımızda

Copyright © 2007 Haber Malatya 44
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz - Yasal Uyarı SITEMAP
İrtibat E-mail: bilgi@habermalatya44.com
Evden Eve Nakliyat