Anasayfa

Sitene Ekle

Foto Galeri

Video Galeri

Ziyaretçi Defteri

İletişim

Hakkımızda

Üyelik

13 Aralık 2017

MAKALELER TİYATRO ASAYİŞ
 
.: Yazarlar :.

Yamalı Adam Yetimlerin Babası

- 22/12/2013 - 18:58

Yetimler Kervanı Derneği Onursal Başkanı Sayın Ramazan Soylu, Gece Gündüz Demeden Yetimlere Sahip Çıkıyor. Bizler Ramazan Hocamızla karşılıklı olarak Afgan Mültecilerin sorunlarını konuştuk ve yapılan yardımları görünce sevindik. Sayın Yamalı Ramazan Soylu Hocamız ne yardımlar yapmış ve yardımlar hala devam etmektedir.

Yamalı Adam Malatya’mızda bulunan 260 Afgan Mültecilere her ay düzenli bir şekilde yardım yapıyor. Yamalı Adam, Malatya Belediyesi’nin 260 Aileye her ay ekmek ve gıda yardımları yaptığını dile getirdi. Bu yardımları noksan görerek bizlerinde katkısı olsun diye bu ailelere yardım yapalım dedik. Belediye tarafından günde her aileye 3 ekmek ve her ay 85 TL Gıda yardımı yapılıyormuş. Bizlerde bu yardımları az bularak bu ailelere yardım yapıyoruz dedi.

 Ramazan Soylu, Kimdir ? Ramazan Soylu’ya Neden Yamalı Derler ?

Her Gittiği Yerde derler ki Yamalı Ramazan Amca ve Yamalı Ramazan Dayı Geliyor. Demek ki Sayın Soylu, yaptığı güzel hizmetlerle kedini sevdirmiş ve sevidirmeye devam ediyor.

 Allah Yardımcısı Olsun.

BU YAMALI ADAM KİMDİR VE NEDEN HEP YAMALI PARDESÜSÜ VARDIR.

Ramazan Soylu Emniyet teşkilatından malulen emekli olmuş bir memurdur. Sayın Soylu, 30 yaşında iken bir rüya görmüş, o gördüğü rüya ise şöyle.

2 rüya âlemi vardı hayatımda. Geçmiş değinmiyorum, geçmişim çok karanlıktı. 2 rüya âleminden sonra ben Mardin’deki şubede bir dul bacımıza, bir ekmek parası verdim ve büyük bir rüya âlemiyle karşılaştım. Rabbimiz bana hidayet kapısını açtı, rahmet kapısın açtı, kurtuluş kapısını açtı, insaf kapısını açtı üzerime Âlemlerin Rabbi. O Günden beri bu çalışmalarım görevdeyken bile vardı fakat son zamanlarda malulen emekli oldum, Malatya’ya geldim. Tabi ki biraz zaman sonra kardeşlerimizle bir araya geldik, 2 yıl kadar oluyor 18.08.2008 tarihinde, Yetimler kervanı adı altında, bu çatıyı kurmuş olduk.

YETİMLERİN BABASI RAMAZAN SOYLU, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYOR.

Yamalı Adam lakabıyla Sayın Ramazan Soylu, Mahallelerde Gezerken Çocuklar onu öylesine seviyorki, İşte o yamalı adam yetim dul ve fakirin babasıymış gibi yaptığı yardım severliğiyle herkesin gönlünde taht kurmuştur. Tabiki çocuklar onu severler.

Yamalı Adam, Malatya’mızın her köşesinde görülüyor. Neden ve Niçin ?

Çünkü o yamalı adam nerde bir yetim varsa, nerde bir fakir varsa, nerde bir yardıma muhtaç varsa hep orda olmuştur. Allah için çalışan ve gece gündüzü beli olmayan, her an her yerde yardıma koşan Yamalı Adam, Yaptığı bu güzel çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Sayın Ramazan Soylu, Malatya’nın tüm Mahallelerini gezerken, hangi ilçede, beldede, köyde yardıma muhtaç aile varsa oralarda. Allah için çalışıyor ve yardımları götürüyor. Yardım çuvallarını sırtına alarak nerdeyse hiç yorulmayı bilmezken yardım yapılacak yerlere götürüyor.

 ALLAH RAZI OLSUN, NE DİYELİM. ALLAH YARDIMLARINIZI KABUL EYLESİN.

Sevgili okuyucular, Yamalı Adam ellerimi açıp diyor ki Yarabbi bu sevgi ney, sanki bir ses diyor ki bu sevgi Rabbi’ndendir. Çarşıya çıkıyorum Ayakkabıcılar çarşısında o diyor hocam gel çayımı iç o diyor hocam gel çayımı iç, hocam onlara selam var bize yokmu? Evde çay içemiyorum, duygulanıyorum. Benim gözyaşlarım o çayımın içine çok dökülmüştür ben kendi gözyaşlarımı içmişimdir. Sabahları kalktığımdan diyorum ki acaba şu yetimlerin bugün ne ihtiyaçları var. Bizde deriz ki Hocam Allah Senden Razı Olsun. Yetimler Kervanı Olarak Bayramlarda Yaklaşık 400 Aileye Yardım Yapıyorlar, Bu Yapılan Yardımları Nasıl Yapıyorlar sanırsınız geliniz hep birlikte bakalım.

BU YAPILAN YARDIMLAR ACABA NASIL YETİŞTİRİLİYOR

Malatya’da belli firmalar, belli esnaflar, belli şirket sahipleri isim verilmesin istemeden, Telefon açarak babaları olmayan yetimlere, ailelere yarım ton odun yarım ton kömür dağıtacağım. İşte o hayırseverlerde bu sese kulak verelim diyip yardımlarını yapıyorlar.

Yardımseverler hocam senin emrin olur bende diyorum ki estağfurullah emir değil rica ve diyorlar ki ne kadar borcunuz var, Bende diyorum ki 10 bin Lira diyorlar ki hocam bana 3 bin Lira yaz. Bize yardımlarını nakit olarak gülerek veriyor, bazı kardeşlerimiz de kimin malını kimden esirgiyoruz hocam diyorlar. Allah Razı Olsun Bu Hayırseverlerden.

YETİMLERİ EV SAHİBİ YAPAN YAMALI ADAM DUA ÜSTÜNE DUA ALIYOR.

Yamalı Adam, Yetim Kız Çocuğun Evlenmeleri İçin Yardım ve Yetimlerinizi Ev Sahibi Yaptınız Bu Yapılan Çalışmaları ve Yardımları Nasıl Yaptınız diye sorduğumuzda ise gözyaşlarını tutmayan ve ben onlar için varım ve gücüm yettiği kadar onlar için çalışacağım diyor.

Yamalı Adam, Yetimlerimiz için neler neler yapmış ama kimsenin haberi yok. Yardımsever kardeşlerimizin yaptıkları yardımlarla 10 tane yetim kızı evlendirmiş, 3’er milyar çeyizi 3’er milyar düğün derken 30 Milyar oraya harcanmış, bu küçük bir rakam ve 10 tane kadar ev yaptırmış. Derler ki sen kendi çocuğuna nasıl bakıyorsan yetimlere de o gözle bakacaksın.

Yapılan evlerde nerdeyse Villa gibi ve üstüne 3 katlı ruhsat alınmış. Bunlar gibi binlerce yetimlerin ve dul olan kardeşlerimizin bazılarına yeni evler yapılmış ve bazı ailelerinde eski evlerine tadilat yapılmış ve yine bazı evlerin çatıları yapılmış. Bunun yanında yetim olan kız çocukların masrafları üstlenerek evlendirilmiş ve ev sahibi yapılmış.

Peki, Yamalı Adamı bu hizmetleri ve bu yardımları yaparken sizler ne yaptınız?

İşte Yamal Adam, Sayın Ramazan Soylunun yaptığı çalışmalar ortada acaba sizleri ne kadar etkiledi?

 

YAPILAN BU YARDIMLAR ALLAH İÇİNDİR, GELİN SİZLERDE YARDIMCI OLUN..!

Yardıma muhtaç olan kardeşlerimize yapılan ev yardımların yanı sıra kız çocuklarına çeyiz yardımı ve birde nakit para yardımı yapılmaktadır. Mağdur olan ve fakir olan yetimlere odun, kömür, elektrik ve su faturalarını ödeyemeyenlerin faturaları ödeyip ve gerektiğinde para yardımı da yapılmaktadır. Dini bayramlarda bayram ihtiyaçları neler gerektiğini herkes bilmelidir. Yamalı Adam, Sayın Ramazan Soylu, Hocamız bu yardımları yapmış ve yapmaya da devam etmektedir. Ne diyelim Hocam Allah Sizden ve Sizlere Yardımcı Olan Mümin Kardeşlerimizden Razı Olsun.

BİR YETİM KARDEŞİMİZ YARDIM YAPACAM DEDİ.

Bir yetim kardeşimiz ben işe başlarsam bir miktar para yetimler derneğine yardım yapacağım dedi. İşte olan o zaman oldu. Yamalı Adam bu sözleri duyuca oldukça duygulandı ve gözyaşlarını tutamadı. Soylu: Yeter ki sen Allah için yardım yap gerisini Allah’a bırak derken gözyaşlarını tutamadı ve sevincinden ağlamaya başladı. Yeter ki bizler yetimlerimize sahip çıkalım Allah bir kapı açar.

Ne olur gelin hep birlikte yetimlerimize yardımcı olalım. Hani bizler diyoruz ki Çocuğumun Elbisesi yok, Ayakabısı yok, Okula gidecek kalem ve Defteri Yok, Peki şu yetim çocuğun ihtiyacı var diye hiç sorduk mu kendimize? İşte o zaman vay halimize. Gelin zaman geçmeden hep birlikte bu yardımsever derneğimize ve Yamalı Adam lakabıyla tanınan Sayın Ramazan Soylu, Hocamıza yardımcı ve destek olalım. Yüce Mevla’m şimdiden hayırlarımızı kabul buyursun.

YAMALI ADAM TÜRKİYEDE’Kİ YARDIMLARIN HARİCİNDE YURT DIŞINADA YARDIMLAR YAPIYOR.

Yamalı Adam, Sayın Ramazan Soylu, Bırakınız Malatya’yı ve Türkiye’yi ve yurt dışına da yardımlar yaparak halkımızın takdirini almaya devam ediyor. Yamalı Adam, Ülkemize gelen Afgan mültecilere her alanda yardım yapmaya devam ediyor. Yamalı Adam, Malatya’mıza Mülteci olarak gelen Afgan kardeşlerimize sağlık alanında yaptığı büyük yardımlarla Malatyalı halkımızın takdirlerini almaya devam ediyor.

Yamalı Adam, Sağlık açısından yaptığı büyük bir çalışmayla sağlık alanında Malatya Müjde Hastanesi tarafından büyük destek verilerek Afgan Mültecilere hizmet vermeye devam etmektedir. Yamalı Adam, Malatya Müjde Hastanesine sağlık açısından teklif götürerek ve aynı güzellikle teklifin kabul buyrularak Malatya’mız da bulunan Mülteciler yani Afganlara kapılarını açan Müjde Hastanesi’ne teşekkür etti. Müjde Hastanesi Sağlık Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nejdet Paşahan ve yönetim kurulu üyeleri bu zor görevi üstlenerek büyük bir başarıya imza atmışlardır. Bizlerde bu büyük başarıyı kutluyoruz ve teşekkür ediyoruz.

Yamalı Adam, Afgan Mültecilerinin Sağlık, Giyim, Gıda, Elektrik, Su, Odun ve Kömür gibi yardımlarını üstlenerek çalışmalarına devam ediyor. Bunların yanı sıra her ay 260 aileye 100 - 150 TL yardım yapıyor. Maddi durumu iyi olmayan Afgan mültecilerden bazı ailelere 400 – 500 dolar yardımlar yapıyormuş. Ramazan Soylu, İran’da bir ailenin durumu iyi olmadığı nedeniyle kendisine ulaşarak maddi sıkıntıları olduğundan dolayı 400 dolar yardım yapılmış. Ne diyelim sana Sayın Ramazan Hocam, Allah senden razı olsun. Keşke herkes senin gibi olsa.

YAPILAN BU YARDIMLAR NASIL YERİNİ BULUYOR.

Ramazan Hocamız daha ne yardımlar yapmış. Geliniz hep birlikte bakalım. Afgan Mülteci ailelere 50’ye yakın halı, 20’ye yakın Banyo Kazanı, 35’e yakın Buzdolabı, 30’a yakın Çamaşır Makinesi yardım yapılmış. Yine Malatya’mızda bir iş adamı 2 adet tosun keserek etlerin tamamını Ramazan Hocaya vererek Afgan Mültecilere götürülmesini istemişlerdir. Bu yardımda Afgan Mülteciler sevindirmiştir. Bu 260 Ailenin sağlık sorunları ve ilaç alımları üstlenilerek yardımları yapılmaktadır. Ramazan Hocamıza teşekkür ediyoruz. Sayın Ramazan Soyluya sorduk Malatyalı işadamlarımıza ve zenginlerimize bir mesajınız var mı?

Yamalı Adam: Malatyalı iş adamlarımız ve hali vakti yerinde olan kardeşlerimiz zaten yardımlarını yapıyorlar ve inşallah diğer kardeşlerimizde bizlere ulaşıp yapılacak yardımlarla bu mağdur olan ailelerimize yardım yapmaya devam edeceğiz dedi.

Yamalı Adam: Yardım Yapan Herkesten Allah Razı Olsun.


1576

 

YORUMLAR

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 11/12/2017 - 20:26 Kudüs, Tüm Müslümanlarındır
8 07/12/2017 - 17:07 Amerikan Yargısı Bağımsız mı?
8 27/11/2017 - 17:37 Güzel Olan Futbol Her Zaman İyidir
8 16/11/2017 - 19:36 Filim Festivaline Gölge…
8 09/09/2017 - 12:41 Böyle Siyaset Olmaz…
8 26/07/2017 - 18:13 Malatya’m Güzel Malatya’m
8 14/07/2017 - 11:35 Kaysımıza Kim ve Kimler Sahip Çıkacak
8 28/05/2017 - 22:51 Hayırlı Ramazanlar...
8 27/04/2017 - 13:03 Zaman Kardeşlik Zamanı…
8 04/02/2017 - 09:21 O Ruhu İstiyoruz...
8 29/12/2016 - 15:45 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutluyorum
8 11/12/2016 - 15:27 Fuarlar Şehri Malatya
8 25/09/2016 - 18:50 Başkan Ahmet Çakır Malatya’nın Vizyonunu Değiştirdi Mi?
8 17/07/2016 - 14:29 Darbe Girişimi Vatana İhanettir
8 19/06/2016 - 18:02 Yeşilyurt Belediyesi Şehitlerini Unutmadı!...
8 30/05/2016 - 14:54 Esenlik Demek Malatya Demek
8 21/05/2016 - 12:32 Malatya Vali Kamçı’yı Seviyor ve Sahip Çıkıyor
8 13/01/2016 - 16:24 Gazetecilik Önemli Bir Meslektir
8 30/09/2015 - 09:26 Dürüst Gazetecilik, Dürüst Basın!
8 19/09/2015 - 06:34 Yüce Türk Milletine...
8 30/07/2015 - 11:18 N'oldu Demirtaş...
8 07/06/2015 - 16:04 Ey Dünya Nerdesin
8 27/05/2015 - 08:32 2015 Genel Seçimleri
8 26/12/2014 - 13:01 Muş İline Selam Olsun
8 26/12/2014 - 00:01 Muş İline Selam Olsun
8 20/10/2014 - 22:17 Bu Olayları Yaptıran Kimler ?
8 24/09/2014 - 21:19 Uyanın Artık Mümin Kardeşlerim Uyanın
8 23/07/2014 - 01:20 İsrail Köpekleri Gazze'de İnsan Katliamı Yapıyor..!
8 13/05/2014 - 15:03 Saha Karıştı, Neden ve Niçin
8 09/04/2014 - 13:52 Seçimler Bitti, Haydi Hayırlısı
8 12/01/2014 - 06:13 Yanlış Geldiniz, Burası Türkiye...
8 22/12/2013 - 18:58 Yamalı Adam Yetimlerin Babası
8 13/11/2013 - 22:13 AK Parti Malatya Temeyül Heyecanı Bitti
8 17/10/2013 - 07:57 Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
8 30/04/2013 - 20:17 Özal Gitti, Malatya'mız Öksüz Kaldı
8 06/04/2013 - 15:01 Çalışan Gazetecilere BİK'den Darbe
8 21/02/2013 - 12:36 Parayla Saadet Olmaz!...
8 29/12/2012 - 15:45 Yeni Malatyaspor'umuza Sahip Çıkmalıyız...
8 01/12/2012 - 14:03 Birde Başımıza Angoralar Çıktı
8 03/08/2012 - 15:34 Sayın Erdoğan Polisini, Vekiline Ezdirmez
8 30/05/2012 - 22:13 Komşumuz Suriye ve Sığınmacılar
8 14/05/2012 - 22:44 Hayırlı Olsun
8 12/03/2012 - 20:08 Bir Zamanlar Malatyaspor'umuz Vardı
8 23/02/2012 - 21:40 Sayın Ece Budan’ı Kutluyorum
8 15/02/2012 - 21:38 Şeytanın Bacağını Kırdılar
8 29/01/2012 - 20:40 Bu Olayları Kimler Yapıyor?
 

DUYURULAR

 

EDİTÖR

 

YAZARLAR

 
İsmail Hakkı DALAK

Adın Batsın İsrail...

Nurseven SOBACI

Sevgi ve Saygı

Yusuf KONAK

Somuncu Baba

Cerciş KIRLIOĞLU

Kurtlar Sofrası

Doç. Dr. Aydın USTA

Etik, Ahlak ve Değerler

RÖPORTAJ

 

En çok Okunanlar  Bugün  Dün  Bu Hafta  Bu Ay  
1

KONUK YAZARLAR

 

En Çok Yorumlananlar

 Bugün  Dün  Bu Hafta Bu Ay  
1
Yorum Hattı
Tebrik ediyorum...
Öncelikle böyle güzel bir yazıdan dolayı teşekkür ediyorum. Gereken ve önemi olan ve yine çok anlam...
Malatyalı
Ahde Vefa >>
Sevgili dostum İsmail Bey. Dik duruşuna hayranım. Doğru tektir. Yanlış çoktur. Doğru söze ne denir? ...
İbrahim YILDIZ
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Tebrikler...
Kuçak dolu sevgi ve selamlar.Çok anlamlı ve güzel köşe yazısı olmuş.Sizleri bu anlamlı yazınızdan do...
Malatyalı
Tek Yüzlü İnsanlar... >>
Güzel olan herşey güzeldir...
Bakınız yazar kardeşimiz ne güzel bir köşe yazısı yazmış.Kalemine ve eline sağlık diyelim.Hani derle...
Lila
Çağımızın En Korkulan Rahatsızlığı Şizofrenle Yaşam Savaşı >>
Güzel bir şiir
selam yazar bey,çok güzel bir şiir olmuş.Başarılar diliyorum.İy çalışmalar dileğiyle....
mamoş
Gönül Ateşim Sönmüyor >>
Etkinlik Hk.
Benimde Down Sendrumlu kaynım var malatyada 21 martta bir etkinlik yapılacakmı yerini ve adresini bi...
EROL ÖZDEMİR
Down Sendromu İle Yaşama Tutunmak >>
ÖUHTEŞEM YAZI
SEVGİLİ İSMAİL BEY KARDEŞİM YAZINIZ MUHTEŞEM OLMUŞ. ÇOK BEĞENDİM. SİZİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM. GÜZEL...
İbrahim YILDIZ
Fiziği ve Diksiyonu Düzgün... >>
Tebrik Ediyorum...
Bence çok önemli bir yazının olduğunu görmekteyim. Bence sizler doğru bir yazı yazdığınızı göryorum....
Lila
Gazetecilik Önemli Bir Meslektir >>
Yüreğine hayranım.
Sevgili Yazarımız İsmail beyin bu muhteşem yazısı için yüreğine hayranım.Kendisini huzurlarınızda te...
İbrahim YILDIZ
Yürek Meselesi... >>
Başarılar...
Hani derki adı güzel ve kendi güzel ve yazar kardeşimizin yazısı da güzel ve tek kelimeyle başarılar...
Malatyalı
Burada Almancı, Orada Yabancı... >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Hayır çarşısı malatyamıza ve bölgemize hayırlı olsun.Battalgazi belediyesi tarafından yapılan bu hay...
Lila
Battalgazi Belediyesi Hayır Çarşısı’nın Açılışı Yapıldı >>
Hayırlı Olsun...
Malatya'mız için ve Türkiye'miz için hayırlı olsun.Sayın Tüfenkçi,İnşallah hayırlı olur.Başarılar di...
Malatyalı
Bakan Tüfenkci’den Esnaf Kuruluşlarına Ziyaret >>
çok olumlu bir gelişme
özelikle STK ların konuya dahil edilip tüm kesimlerin fikir ve düşüncelerinin konuya dahiledildiğni...
mehmet beyazıt
Başkan Gürkan, Engelli Merkezi İçin Start Verdik >>
Allah Hayırlı Etsin...
Aday adaylığınız Malatya'mız ve Türkiye'miz için hayırlı olur. Malatyalı sizler gibi çok kıymetli iş...
Sercan
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Sayın Vekilim Allah Yardımcınız OLsun......
Hacı Mehmet
Malatya'yı Hep Birlikte Ortak Akılla Yöneteceğiz >>
Malatyamız için hayırlı olsun...
Malatya'mızda böyle güzel bir mağazanın açılması gerçekten çok önemlidir. İnşallah hayırlı olur ve b...
Malatyalı
Malatya Protokolü Açılışta Buluştu >>
teşekkür
bu hassasiyetinizden dolayı sizlere teşekkür ederim başarılarınızın devamını diliyorum....
yakup fırat
Yakup Fırat’ın Kaseti Çıktı >>
Bu Nasıl Bir İş...
Bu nasıl bir iş hala anlamış değilim. Bence bu haber doğruysa pes diyecek kadarda var. Bence yazık e...
Çimen
Belediye Bu İşte’de Şaşırtmadı >>
Vay be...
Nereye gidiyor bu insanların parası. Malatya Büyükşehir oldu hala gözle görülen bir hizmet yok. Pek...
Mamoş
Malatya Büyükşehir Belediyesinde Neler Oluyor >>
Yapılan Güzel Şeyler Her Zaman İyidir...
Yeter ki sen her zaman güzel işler yap. Güzel yapılan işler zaten her zaman iyi ve iyi olacaktır. Ba...
Nazlı
Yetimlerin Babası Hayırsever, Yamalı Adam  >>

YORUM/ANALİZ

 

IKTIBAS

 

DOSYA

 

LİNKLER

GAZETELER

Yeni Asya Yeni Şafak
Türkiye Vakit
Star Sabah
Taraf Zaman
bugun Hürriyet
Radikal Vatan
Akşam Milliyet

Video Galeri

Diğer Videolar

Felekê Yeman!
33 Kurşun Şiiri - Ahmed Arif
Dersim 38 Belgeseli 7. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 6. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 5. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 4. Bölüm
Dersim 38 Belgeseli 3. Bölüm

Foto Galeri

Diğer Galeriler

VAN DEPREMİ
ANTALYA
SIĞINAK
ÇOCUK DÜNYASI
DERSİM KATLİAMI
 
New Page 1

Ana Sayfa

Ana Sayfam Yap

Sitene Ekle

İletişim

Hakkımızda

Copyright © 2007 Haber Malatya 44
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz - Yasal Uyarı SITEMAP
İrtibat E-mail: bilgi@habermalatya44.com
Evden Eve Nakliyat