Akçadağlı lar biraraya geldi.

PAYLAŞ

 

Samimi ortamda gerçekleşen buluşma da konuşan Akçadağ  Belediye Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Ve Akçadağ Belediye Başkan Adayı  Sami İlhan;

“Nitelikli bir basın demokrasinin ve özgürlüklerin ayrılmaz parçası, çağdaş ve aydın toplamların biricik anahtarıdır. Bu nedenle bir toplumda demokrasinin temellerinin sağlam olması için basının özgür olması şarttır.

Aynı şekilde doğru ve nitelikli haber ile çağdaş bir toplumun filizlenebilmesi için de bu önemli meslekte çalışan her emekçi arkadaşımızın bir hâkim bir savcı kadar adil olması gerekir.  

Elbette özgür, laik ve çağdaş bir toplum ümidiyle her şeye rağmen zorlu mücadelelerine devam eden çok kıymetli basın emekçilerimiz var bu Malatya'mızda  Aydınlık bir toplumun temelindeki mühim vazifelerini her türlü zorlama ve baskıya karşı yerine getirmeye çalışan nice gazetecilerimiz var.

Maalesef günümüzde bu güzel insanların onurlu ve gururlu bilinçlerinin onlara sadece kişisel anlamda değer katabildiğini gözlemliyoruz. Ne yazık ki, toplumsal anlamda ise bu tercih hayatlarına bile mal olabiliyor.

Gazeteciliğin halkı bilgilendirme görevi yanında kamuoyu adına bir denetim mekanizması olduğunu ifadelerinde bulunan İlhan “Gazetecilik, yapısı itibariyle önemli bir sorumluluk içerir.

 Gazeteler, yapacakları eleştirilerle, yöneticilere yol gösterme görevini de layıkıyla yapmalıdır. Yöneticiler yanlış yaptığında, gazeteciler, kalemleriyle o yanlışın düzeltilmesini sağlamalıdır.

 Bunu yaparken de çok hassas davranılmalıdır. Yanlışı düzeltmeye çalışırken, yanlış da yapmamak gerekir.” Diye konuştu.

“HER TÜRLÜ ZOR KOŞULDA GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRİYORLAR’’

Her meslek grubunun kendine has özel günleri olduğunu belirten İlhan “Gazeteciler hayatımızın her anında var. Kamuoyunu bilgilendirmekle görevli olan gazeteciler, her türlü zor koşullarda mesleklerini yapmaktadırlar. 

Malatya  basınında çalışan arkadaşların hepsini tanıdığını ve basın mensubu olarak gazetecilik görevini yerine getirmeye çalıştıklarını belirterek.

“Bu ziyaretimiz, kardeşlik ve barış içerisinde geçerek bu şekilde tamamlanmasını temenni ediyoruz. Bu noktada basın mensuplarımızın daha duyarlı haberler yapması gerektiğine inanıyorum Seçim döneminde gergin bir ortam yaşanıyor; bu atmosferin düşürülmesinde basına önemli görev düşüyor. İlhan Basın mensuplarının bu süreçte doğru, tarafsız ilkeli ve dürüst habercilik yapması önemli” dedi.

Malatya Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Mithat İLHAN ise yaptığı açıklama da;

İlhan Toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin kamuya iletilmesi, ilimizin ve ülkemizin tanıtılması gibi birçok konuda önemli görevler üstlenen yerel basının aynı özveriyle görevini yerine getirmeye devam edeceğine inanıyorum" diyen Başkan İlhan şöyle devam etti; "Yerel basınımız son yıllarda ayakta durmakta zorlanırken, pandemi döneminde sorunlar giderek büyümüştür. Bu sorunları birlik beraberlik içinde çözmek için mücadelemize devam etmekteyiz. İnanıyoruz ki hep birlikte bu sorunların da üstesinden geleceğiz." dedi

İlhan “Gazeteciler olarak tüm meslektaşlarımızın  Sağlıklı, başarılı ve huzurlu günler dilerim. Bu vesileyle vefat etmiş tüm büyüklerimizi ve meslektaşlarımızı rahmetle anıyoruz" ifadelerinde bulundu.

Bu programa katılanlar ise şunlar;

Akçadağ belediye başkan yardımcısı Eyüp Işık, Kızılay Malatya Başkanı Ramazan Soylu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, Kanaat Önderi Kenan Gerçek, Maliye’de Müdür Yardımcısı Cengiz Tayfun, MHP’nin önceki Meclis Üyesi ve Belediye Başkan adaylarından Sami İlhan, Malatya Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Mithat  İlhan, Sağlık Müdürlüğünden Araştırmacı Cuma Avcı, MHP’de Milletvekili aday adayı Süleyman Eski, Gazeteciler Uğur Çelik, Kadir Değirmenci, Hanbey Aladağ, Mehmet Karabağ, Furkan Aladağ, Bahattin Bozkuş, Serap Karlıdağ, Dilek Kiraz, Selçuk Dönmez, Kenan Hascelik, Onay Ozan, M.Fırat Toper.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN