Akçadağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fatih Şahin

PAYLAŞ

Akçadağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Fatih Şahin yaptığı açıklama da "Esnaflarımıza sahip çıkalım...Sağlığımızla ve ekonomimizle ilgili düzelme beklerken, ülkemizde artan vaka sayıları, bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda 20 Kasım günü itibarıyla tekrar bir çok meslek dalında yıl sonuna kadar iş yerlerimiz kapandı ve kısıtlamalar getirildi. 

Ve tekrar başa döndük, şu an itibari ile ek tedbirlerin geleceği yetkililerce kamuoyuna iletilmektedir. Pandemi sürecinde yapılan kısıtlamalardan kahvehane, kıraathane, çay bahçeleri, cafe, kafeteryalar, lokaller, internet kafeler, taşıma, okul servisleri, yolcu minibüsleri, düğün salonları, restoran, lokanta, pastane, pazarcı, berber, kuaför, güzellik salonları vb. hizmet sektörleri en çok etkilenen kesim olmuştur. 

Diğer bütün meslek kollarında da iş hacmi büyük sekteye uğramıştır.  Aylardır esnafımızın sıkıntılarını ve taleplerini, yetkili çözüm mercilerine, ilgili bakanlıklar, milletvekillerimiz, yerel yönetimler bazında, esnaf teşkilatları olarak Kanunumuzun bizlere verdiği yetki çerçevesinde yazılı ve sözlü ilettik ve bugün de iletmeye devam ediyoruz."dedi

Şahin; "Kuralsızlık nedeniyle hızla çoğalan ulusal marketler, çevresindeki yerel zincirleri ve bakkalları bitiriyor. Esnafın sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurması, dört bir yanını saran büyük marketlerle başa çıkması, düşük sermayesi ile mümkün değil. Bu noktada esnafın korunması gerekmektedir. Kuralsızca açılan bu marketler, tıpkı AVM'ler gibi esnafa büyük zarar veriyor ve tedbir alınması artık kaçınılmaz." olduğunu sözlerine ekledi.

Haber / Foto : Dilek KİRAZ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN