B.BELEDİYESPOR' DAN OLAYLI MAÇ İÇİN KINAMA.

Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübü yönetim Kurulu olaylı maç nedeniyle açıklama yaptı.

PAYLAŞ

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR


“Kulübümüzün, mücadele ettiği Türkiye Erkekler Voleybol 1. Ligi B Grubu 16. Hafta TÜRŞAD müsabakası Bitlis/Adilcevaz’da çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalmıştır. 
Çıkan olaylar ile ilgili kamuoyunda yer alan haberler üzerine, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için açıklama yapılması zaruriyeti doğmuştur. Maçın oynanacağı Adilcevaz Spor Salonu’na takımımızın giriş yaptığı ilk andan itibaren, sistemli bir şekilde başlatılan taciz, mobbing ve küfürlü saldırılar oyunun hakem tarafından tatil kararı alınana kadar devam etmiştir. Soyunma odalarından, koridorlara, oyun alanından lavabolara kadar yerleştirilen görevliler ve taraftarlar tehdit ve baskılarına devam etmiş, kulübümüz son dakikasına kadar maçı oynamak ve sahada kalmak için direnmiştir. Karşılaşmanın henüz başında tribünlerdeki fazla seyirci alınmasını görevlilere bildirmemize rağmen gerekli adımlar atılmamıştır. Olayların çıkmasına neden olan tribünlerdeki taraftar sayısı, pandemi döneminde sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu bir günde ve spor müsabakalarına alınacak kişilerin sayısı talimatlarda açıkça yer almasına rağmen kayıt altına aldığımız video görüntülerinde mevcuttur. 
Tüm bunlara rağmen karşılaşmaya devam eden kulüp antrenörümüz Ahmet Bilal Eroğlu, 3. Set başladığında hem rakip sporcular hem de saha görevlileri tarafından tehdit edilmiş ve görüntülerde sabit olduğu üzere görev yapmasına olanak tanınmamıştır. Tırmanarak devam eden olaylar, tribünlerden yabancı maddeler atılması ve sporcularımız Samet Karahan ile Taha Işıkdar’ın yaralanmasıyla devam etmiştir. Beden ve ruh sağlığı için yapılan bir spor müsabakasının, sporcunun hayati ve can güvenliğini tehdit eden olaylara dönüşmesi sonrası takımımız emniyet güçleri tarafından soyunma odasına alınmıştır. Maçın başından sonuna kadar çıkan olayları rapor eden ve gözlemleyen karşılaşmanın hakem görevlileri, maçı kendi kararlarıyla tatil etmişlerdir. Yaralanan sporcularımız için Adilcevaz İlçesi Onkoloji Hastanesi’nden ilgili hastane raporları alınmıştır.  Kafilemiz geniş güvenlik önlemleri altında Malatya’ya sağ salim ulaşmıştır. 
Spor camiası ve kamuoyu tarafından açıkça bilinmelidir ki; kulübümüz şartlar ve skor ne olursa olsun maçı oynamak ve tamamlamak için her maç olduğu gibi aynı düşünceyle sahaya çıkmıştır. Maçın tatil kararı tamamen hakem ve gözlemci heyetinin takdirleri sonucu alınmıştır. Söz konusu olaylar, Türkiye Voleybol Federasyonu’na görüntüleri ile birlikte elimizdeki belgeler, tutanaklar ve raporlarla birlikte delil olarak iletilmiştir. Müsabakanın sonucu hakkında karar verecek merci olan Türkiye Voleybol Federasyonu’nun ilgili savunma ve karar süreçleri kulübümüz tarafından yakından takip edilecektir. 
Çıkan olaylardan dolayı, kulübümüzü arayan geçmiş olsun dileklerinde bulunan tüm spor camiasına teşekkür ediyor, kulübümüze ve sporcularımıza gerçekleştirilen çirkin saldırıları kınıyor, voleybol ailesinin bir daha bu tür olaylarla anılmamasını umuyoruz.”
Malatya Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu.

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN