Çevre

Kuluncak Karaçayır Göleti Sulaması İnşaat İhalesi Kuluncak Karaçayır Göleti Sulaması İnşaat İhalesi
Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Tesislere Önem Veriyor Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Tesislere Önem Veriyor
Bulutlu Mahallelerine 9 Bin 500 Metre İçme Suyu Şebekesi Bulutlu Mahallelerine 9 Bin 500 Metre İçme Suyu Şebekesi
Büyükşehir Belediyesi Temizlik Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor Büyükşehir Belediyesi Temizlik Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor
'Malatya ve Yeşilyurt'a Yeni Bir Yaşam Alanı Daha Kazandıracağız' “Malatya ve Yeşilyurt’a Yeni Bir Yaşam Alanı Daha Kazandıracağız”
​​​​​​​Temizliği İle Örnek İlçe Battalgazi ​​​​​​​Temizliği İle Örnek İlçe Battalgazi
Malatya Hekimhan Budaklı Gölet İhalesi Malatya Hekimhan Budaklı Gölet İhalesi
Battalgazi Belediyesi Can Dostlarını Unutmadı Battalgazi Belediyesi Can Dostlarını Unutmadı
Başkan Gürkan, Yeni Açılacak 30 Metrelik Yolda İncelemerde Bulundu Başkan Gürkan, Yeni Açılacak 30 Metrelik Yolda İncelemerde Bulundu
Çınar, Alternatif Yol Güzergâhları Açarak Trafik Yükünü Hafifletiyoruz Çınar, Alternatif Yol Güzergâhları Açarak Trafik Yükünü Hafifletiyoruz
Sümer Park'ta İkinci Etap Yenileme Çalışmaları Başlıyor Sümer Park’ta İkinci Etap Yenileme Çalışmaları Başlıyor
'DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz' ‘DSİ Olarak Ülkemizin 2023 Hedefleri Doğrultusunda Çalışıyoruz’
Boztepe Recai Kutan Barajı Onarımı İnşaatı Sözleşme İmzalandı Boztepe Recai Kutan Barajı Onarımı İnşaatı Sözleşme İmzalandı
Büyükşehir Belediyesi Cadde Ve Sokaklarda Bakım Onarım Çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Cadde Ve Sokaklarda Bakım Onarım Çalışmaları
Başkan Çınar, Üst Seviyeye Çıkartılan Hijyen Uygulamalarına Büyük Önem Veriyor Başkan Çınar, Üst Seviyeye Çıkartılan Hijyen Uygulamalarına Büyük Önem Veriyor
Elazığ Ve Malatya'da 2020 Yılında 87.543 Hektar AlandaToplulaştırma Yapıldı Elazığ Ve Malatya’da 2020 Yılında 87.543 Hektar AlandaToplulaştırma Yapıldı
İspendere Gölet Sulaması Değerlendirme Toplantısı İspendere Gölet Sulaması Değerlendirme Toplantısı
'Beylerderesi'ndeki Yatırımlarımız Bölgemizin Cazibesini Artıracak'  “Beylerderesi’ndeki Yatırımlarımız Bölgemizin Cazibesini Artıracak” 
Kömürhan Köprüsü Dünyada Kendi Alanında 4. Sırada Olacak Kömürhan Köprüsü Dünyada Kendi Alanında 4. Sırada Olacak
Cumhuriyet Örnekköy Mahallesine Modern Park Alanı İnşa Ediliyor Cumhuriyet Örnekköy Mahallesine Modern Park Alanı İnşa Ediliyor
Çevre Haberleri

Cumhuriyet Örnekköy Mahallesine Modern Park Alanı İnşa Ediliyor

Yeşilyurt Belediyesi Cumhuriyet Örnekköy Mahallesine çocuk oyun grupları, sosyal donatıları, spor aletleri ve çevre düzenlemesiyle bölgenin sosyal dokusuna değer katacak modern bir park alanı inşa ediyor.

Niğde’de dolu tarım arazilerine zarar verdi

Niğde'de sağanak yağış ve ardından başlayan dolu yağışı ekili arazilere zarar verdi.

Amasya’da ceviz büyüklüğündeki dolu, tarım alanlarını vurdu

Amasya Suluova'da gündüz saatlerinde etkili olan sağanak ve ceviz büyüklüğündeki dolu, yaklaşık 3 bin 274 dönüm ekili alanda zarara yol açtı.

Uzungöl'de yıkımlar 5 Ekim'de başlıyor

Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl kaçak ve çarpık yapılaşmadan kurtuluyor. Bölgedeki imar barışına uygun olmayan yaklaşık 118 yapının yıkımı için yapı sahiplerine Çaykara Belediyesi tarafından tebligatlar gönderilmeye başlarken, yıkımların 5 Ekim tarihinden itibaren başlanacağı bildirildi.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği medyanın gündeminde

Değişen hava sıcaklıklarına oranla Türkiye'de 2019 yılı başından itibaren hava durumu bin 856 habere konu olurken, küresel ısınmanın 7 bin 453 haberde yer aldığı görüldü. Medyaya yansıyan haber başlıkları incelendiğinde ise hava durumunun tarıma olan olumsuz etkilerinin ön planda olduğu kaydedildi.

Borçka'da taşan dere tüneli kapattı

Artvin'in Borçka ilçesinde şiddetli yağış, sel ve heyelanlara neden oldu. Borçka-Muratlı Köyü karayolu derenin taşması sonucu ulaşıma kapandı. Muratlı tüneli ise taşan dere nedeniyle toprakla doldu.

Tekirdağ sahillerinde 600 ton çöp çıktı

Tekirdağ sahillerinde gerçekleştirilen temizlik çalışmalarında yaz sezonu boyunca 579 ton çöp, yaklaşık 22 ton da yosun temizliği gerçekleştirildi.

İzmir'de su baskınlarının yaraları sarılıyor

İzmir'de, sağanak yağış nedeniyle yaşanan su baskınlarının ardından en çok etkilenen ilçelerden olan Buca'da yaralar sarılıyor. Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç ve başkan yardımcıları, hasarı yerinde inceleyerek su baskınlarına karşı kalıcı çözüm için çalıştıklarını ifade etti.

Giresunlu Ceviz üreticisinin yüzü gülüyor

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde son 5 yıldır 'bahar üşümesi' nedeniyle ceviz üretimi minimum seviyelere gerilerken, 2019 hasat sezonundan umutlu olan ceviz üreticileri sezonun başlamasıyla yüzleri gülmeye başladı.

İhracatı durma noktasına getiren zararlıya karşı önlem artıyor

Rusya'ya son 1 buçuk yılda ihraç edilen tonlarca nektarin, kırmızı erik ve narenciyede Akdeniz meyve sineğinin ortaya çıkması sonucu geri gönderilen ürünlerin ardından Adanalı üreticiler bu yıl narenciye ilaçlaması konusunda titiz davranıyor. Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, 'Akdeniz meyve sineğinin ihracattaki toleransı sıfırdır. Gümrük kapılarında bir tek bulaşmış meyve bulunsa dahi tarımsal üretimi durma noktasına getirmektedir' dedi.

Dağcılar Van Gölü için tırmandı

Vadi Doğa Sporları Kulübü üyeleri, 'Van Gölü kirlenmesin, temiz kalsın' bilinciyle 5 il 25 zirve etkinliği kapsamında 17'inci tırmanışlarını Atatürk (Kerkok) Dağı'na yaptı.

Doğu'da 3 ilde rüzgr uyarısı

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği Doğu Anadolu'da 3 ilde yer yer kuvvetli rüzgr bekleniliyor.

Dev yarıkların sebebi bilinçsiz su kullanımı ve kuraklık

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki tarım arazisinde, uzunluğu 1 kilometre, derinliği ise 5 metreyi bulan yarıklar bölge halkını tedirgin etti. İnceleme yapan AFAD yetkilileri, kuraklık ve bilinçsiz su kullanımı nedeniyle yeraltı sularının azalmasının yarığa neden olduğunu bildirdi.

Kraliçe Amastris'in tapınak kalıntılarına ulaşıldı

Bartın'ın Amasra ilçesinde, ilçeye adını veren Kraliçe Amastris'in tapınağına ait olduğu tahmin edilen sütun ve mermer kaidelere ulaşıldı.

Denizden, masa, sandalye, yangın tüpü çıktı

Bartın'ın Amasra ilçesinde su altında yapılan temizlik kapsamında denizden çıkarılan eşyalar vatandaşı şaşkına çevirdi.

Aras Kargo'dan Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü'nde anlamlı etkinlik

Aras Kargo, 2019'un dördüncü kıyı temizliği etkinliğini İzmir Çeşme Deliklikoy'da, gönüllü Aras Kargo çalışanları ve ailelerinden oluşan 'Doğa Dostu Araslar'ın katılımıyla gerçekleştirdi. Gün boyu toplamda 230 kilogram atık toplayan gönüllüler, 2016 yılından bu yana toplamda 4 tona yakın atığı geri dönüşüme kazandırdı.

Dünyanın en eski göleti kısmen kurudu

Urartu Kralı II. Rusa tarafından yaptırılan ve dünyanın en eski göletlerinden olan 2 bin 545 rakımlı Turna (Keşiş) Gölünün, bu yıl etkili olan sıcak hava ve kuraklık sebebiyle büyük bir kısmı kurudu.

Çöp dağları köpeklerin yuvası oldu

Milyonlarca İstanbullunun çöplerinin biriktirildiği çöp dağları köpeklerin yuvası haline geldi. Havadan görüntülenen alanda onlarca köpeğin başıboş bir şekilde çöplerin arasında koşturdukları ve çöp arabalarının etrafında dolaştıkları görülüyor.

Toplam 37 haber.