Kültür-Sanat

Kültür ve Sanat Eserleri

Kültür-Sanat Haberleri

Mekke’nin Fethi Konulu Program Düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ve Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği organizasyonunda 11 Ocak 2022 yılının Mekke’nin Fethi’nin 1392. yıl dönümü olması vesilesi ile bir program düzenlendi.

Söyleşi Ve Şiir Dinletisinde Duygusal Anlar Yaşandı

Mehmet Akif Ersoy Ve Mehmet Akif İnan Anısına Düzenlenen Söyleşi Ve Şiir Dinletisinde Duygusal Anlar Yaşandı

Battalgazi’deki Ahmet Kekeç Semt Kütüphanesi Yoğun İlgi Görüyor

Gençlerin eğitimine büyük önem veren öğrenci dostu Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla 2021 yılı içerisinde okuyan Battalgazi’ye kazandırılan Ahmet Kekeç Semt Kütüphanesi, kitapseverler ve öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Sanatseverlerden “Yunus Emre” Tiyatro Oyununa Büyük İlgi

Elazığ Belediyesi, "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" etkinlikleri kapsamında Türkçe şiirin öncüsü olarak kabul edilen ünlü tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre'nin hayatını konu alan bir tiyatro oyunu sergiledi.

Workshop Ve Sergi 17-19 Tarihleri Arasında Gezilebilecek

Kurs Merkezlerimizde 32 Branşta 1500 Kursiyerimiz Bulunmakta

Elazığ Belediyesi'nden Miniklere Sinema Keyfi

Çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak, hayal gücünün gelişmesine imkan sağlamak ve anı kültürü oluşturmak amacıyla hizmet sunan Mini Gösteri Merkezi, minik konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Taşhoran Kültür Sanat Merkezinde açılan sergi 14 Aralık’a kadar gezilebilecek

‘Geçmişin İzinde Damascus’ Sergisi Açıldı

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar “Güzel Sanatlar Yıl Sonu Sergisi”nin Açılışını Yaptı

Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin düzenlediği “Güzel Sanatlar Yıl Sonu Sergisi”nde konuşan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “Kıbrıs Modern Sanat Müzesi’nin ortaya çıkardığı bütün bu güzellikler dünya medeniyetine katkımızdır. Bütün ambargolara, izolasyonlara rağmen, dünyadan alan değil dünyaya veren taraftayız.”

Başkan Gürkan,Usta Şagirt Kümbeti Restorasyon Çalışmalarını İnceledi

Usta Şagirt Kümbeti Restorasyon Çalışmalarını İnceleyen Başkan Gürkan,Ecdat Yadigârı Eserleri Gelecek Kuşaklara Aktarma Görevimizi Gerçekleştiriyoruz

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Anlamlı Etkinlik

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekipleri tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla görme engellilere yönelik bir etkinlik düzenlendi.

Bu Yıl ki Festivalin Teması ‘Arslantepe’

10. Uluslararası Malatya Film Festivali’nin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Malatya Kent Konseyi Manevi Mimarlarını Tanıttı

Malatya Kent Konseyi Coğrafyamızın Manevi Mimarlarını Tanıtmaya Devam Ediyor

Elazığ Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında Tanıtılacak

Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen ve Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ve İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş) ortaklığıyla 15. kez 02-04 Aralık 2021 tarihleri arasında İzmir / Gaziemir’de gerçekleşecektir.

Elif Şakar’ın “Herkes Çıplak” Kitabı Yakında Çıkıyor

Elif Şakar’ın geçmişin gölgesinde çalkantılarla sürüklenen hayatından sıyrılıp, kaybettiği benliğini bulmaya çalışan bir kadının yaşamına odaklandığı ilk kitabı; “Herkes Çıplak” İnkılâp Kitabevi etiketiyle yakında raflarda yerini alacak.

Sanat ve Antika Fuarı Kapılarını Açtı

İstanbul’da ikinci kez düzenlenen Babylons&IAAF Sanat ve Antika Fuarı, ön izleme ve Gülsin Onay’in piyano resitali eşliğinde kapılarını ziyaretçilere açtı.

İnönü Üniversitesi 13.Uluslararası Kısa Film Festivali Jüri Heyeti, Lezzet Caddesini Gezdi

“Konakları, Müzeleri ve Kayısı Çekirdeği Kahvesini Çok Beğendik”

9. Boğaziçi Film Festivali'nde Altın Yunus'lar Sahiplerini Buldu

23-30 Ekim tarihleri arasında sinemaseverleri sosyal mesafe kurallarına uyarak sinema salonlarında ağırlayan 9. Boğaziçi Film Festivali’nin, 30 Ekim akşamı gerçekleştirilen ödül töreninde Altın Yunus ödülünü alan isimler belli oldu.

“Anadolu Leoparı” Filminin Ekibi 9. Boğaziçi Film Festivali’nde Seyirciyle Buluştu

Anadolu Leoparı ekibi, 9. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışması kapsamında gerçekleşen gösterim sonrası düzenlenen söyleşiye katıldı.

Bağlılık Hasan Film Ekibi 9. Boğaziçi Film Festivali’ne Konuk Oldu

Bağlılık Üçlemesi’nin ikinci filmi olan, Semih Kaplanoğlu’nun yönettiği Bağlılık Hasan, 9. Boğaziçi Film Festivali’nde İstanbul seyircisiyle buluştu.

Toplam 64 haber.