Kültür-Sanat

Kültür ve Sanat Eserleri

Kültür-Sanat Haberleri

Elazığ Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında Tanıtılacak

Turizm profesyonelleri, sektör çalışanları ve tatilcilerin artan ilgisiyle her geçen yıl büyüyen ve Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic. A.Ş. ve İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri A.Ş) ortaklığıyla 15. kez 02-04 Aralık 2021 tarihleri arasında İzmir / Gaziemir’de gerçekleşecektir.

Elif Şakar’ın “Herkes Çıplak” Kitabı Yakında Çıkıyor

Elif Şakar’ın geçmişin gölgesinde çalkantılarla sürüklenen hayatından sıyrılıp, kaybettiği benliğini bulmaya çalışan bir kadının yaşamına odaklandığı ilk kitabı; “Herkes Çıplak” İnkılâp Kitabevi etiketiyle yakında raflarda yerini alacak.

Sanat ve Antika Fuarı Kapılarını Açtı

İstanbul’da ikinci kez düzenlenen Babylons&IAAF Sanat ve Antika Fuarı, ön izleme ve Gülsin Onay’in piyano resitali eşliğinde kapılarını ziyaretçilere açtı.

İnönü Üniversitesi 13.Uluslararası Kısa Film Festivali Jüri Heyeti, Lezzet Caddesini Gezdi

“Konakları, Müzeleri ve Kayısı Çekirdeği Kahvesini Çok Beğendik”

9. Boğaziçi Film Festivali'nde Altın Yunus'lar Sahiplerini Buldu

23-30 Ekim tarihleri arasında sinemaseverleri sosyal mesafe kurallarına uyarak sinema salonlarında ağırlayan 9. Boğaziçi Film Festivali’nin, 30 Ekim akşamı gerçekleştirilen ödül töreninde Altın Yunus ödülünü alan isimler belli oldu.

“Anadolu Leoparı” Filminin Ekibi 9. Boğaziçi Film Festivali’nde Seyirciyle Buluştu

Anadolu Leoparı ekibi, 9. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışması kapsamında gerçekleşen gösterim sonrası düzenlenen söyleşiye katıldı.

Bağlılık Hasan Film Ekibi 9. Boğaziçi Film Festivali’ne Konuk Oldu

Bağlılık Üçlemesi’nin ikinci filmi olan, Semih Kaplanoğlu’nun yönettiği Bağlılık Hasan, 9. Boğaziçi Film Festivali’nde İstanbul seyircisiyle buluştu.

‘Arslantepe’den Yenikapı’ya’ 4.Malatya Tanıtım Günlerinde Yeşilyurt Belediye Standı Büyük İlgi Gördü

“Sıladan Gurbete Köprü Olmanın Sevincini Yaşadık”

Hayat Bir Senaryo

Tuzlu Kahve’nin yazarı Selda Avcı’dan insana ve hayata dair en saf duyguların anlatıldığı bir roman…

Buraz SEVİLİ

"DEPREM YIKIMSA, SANAT UMUTTUR."

Berrak ERTUNÇAY

Nilgün Ayşecik ÇEVİK

Mustafa Ali KASAP

B.Gazi Belediyesince düzenlen Anneler Gününe özel yarışma sonuçlandı

19 Nisan Pazartesi günü başvuruları başlayan ve 9 Mayıs Pazar günü başvuruları sona eren yarışmada dereceye girenlere, ödüllerini Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder takdim ederek, tebrik etti.

44 Uluslararası sanatçının Malatya dan "ANNE" yolculuğu

İnteraktif Karma Resim Sergisine, Azerbaycan/Nahçıvan milletvekili, Ulviyya Hamzayeva, T.C. ‘Merkez Bankası Banknot Matbaası Gravür sanatçısı’ ve Mustafa Kemal Atatürk portre gravür ustası Dünyaca ünlü Ressam Şükrü ERTÜRK  ve daha birçok değerli isim katıldı. 

Toplam 90 haber.