Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Valilik Müfettiş istedi

Malatya Valiliği, Yeşilyurt Belediyesinden '45 kişinin yurtdışına gittiği ve bunlardan 43'ünün geri dönmediği' iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yayımladı. 

"aracılık ettiler"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin belediye imkânlarını kullanarak 43 kişiyi Almanya’ya iltica ettirdiğini iddia ederek “43 kişi nerede? Yeşilyurt Belediyesi, Belediye imkanlarını kullanarak 43 kişiyi yurt dışına kaçırmıştır” dedi.

Korkuyorsunuz

AKP li vekillerden tepki

"Çiftçinin borçları hasat sonuna bırakılmalı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “AKP’li siyasetçiler sorunun çözüleceği yönünde sözler verip, üreticilerin sokağa çıkmalarını, haklı taleplerini dile getirmelerini engellemeye çalıştılar. Geldik sürenin sonuna. Tarım Kredi Kooperatifleri geri adım atmıyor." dedi.

Sorunlarımızı İstişare ile çözüyoruz.

Başkan Güder, “Biz, hep birlikte güçlüyüz. Battalgazi’mizin sorunlarını istişare ile çözüyoruz” dedi.

Ağbaba; " Sulama Birlikleri deli dumrul gibi..."

AĞBABA; “SULAMA BİRLİKLERİ DELİ DUMDUL OLDU. SU KULLANANDAN DA KULLANMAYANDAN DA PARA İSTİYOR, MİLLETİN EFENDİSİ KÖYLÜ, SULAMA BİRLİKLERİNİN KÖLESİ OLDU."

Çınar; "Yeşilyurtumuzu müzeler kenti yapacağız."

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Çırmıhtı’nın tarihsel ve kültürel hazineleri arasında yer alan dokumacılık kültürünü yansıtan objeler, farklı materyaller ve balmumu heykellerinin yer aldığı Ahmet Çalık Tekstil Müzemizi ziyaret edenler tarihi bir yolculuğa çıkıyorlar” dedi.

Kararın gözümüzde hükmü yoktur

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, Danıştay üst kurulu' nun verdiği karar üzerine bir bildiri yayınladı.

M.H.P. İl Başkanı Samanlı, yine Halk ile iç içe

Günün büyük bir kısmını esnafla istişare ederek geçirmekle kalmayan Samanlı, günün anlam ve önemine uygun kısa bir konuşma da yaptı.

Ülkü Ocakları "İstiklal Marşı" dağıttı.

MALATYA ÜLKÜ OCAKLARI YİNE MALATYA CADDELERİNDE

Ağbaba:

İktidar etin kilosundan, elektrik, su faturasından habersiz, iktidar emekliden habersiz, hepsi Saraylarında lüks içinde yaşarken, emekliler taneyle, gramla, üç kuruşla yaşıyor.”

Ağbaba' dan kitap seti ve Bilgisayar sözü..

Ağbaba, Kemal Özalper Ortaokulu’nda öğrencilere, içerisinde Nutuk’un ve dünya klasiklerinin yer aldığı 500 kitap seti dağıttı.

KAZGAN' IN AKÇADAĞ KÖY GEZİLERİ DEVAM EDİYOR.

Malatya Akçadağ İlcesi  Belediye Başkanı Ali Kazgan  başlattığı hafta sonları köy gezileri aralıksız devam ediyor.

Toplam 147 haber.