Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Yeşilyurt Belediye Meclisine, C.H.P.'li Üyeden "Radyo" için soru Önergesi.

Yeşilyurt Belediye Meclisi’nin Mart ayı 2. oturumunda, belediyenin kurdurduğu radyo konusu tarafından gündeme getirildi ve yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verildi. Yeşilyurt Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında toplanarak Mart Ayı 2.Oturum Toplantısını gerçekleştirdi.

Ağbaba; ​​​​​​​“Normalleşme adımları sonucunda kitlesel işsizlik yaşanabilir!”

“TEKEL esnafının sıkıntısı sadece salgınla ilgili de değil. TEKEL esnafı salgından çok önce yıllardır sistematik bir saldırının hedefi halindeler. Önce TEKEL ürünü satışı akşam 22’den sonra yasaklandı."

insanımızın yanında olduk

Cumhuriyeti Halk Partisi  Parti Mallatya İl Kadın Kolu  Başkanı Nezahat Aydın, “Pandemi süreci boyunca gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla sürekli insanımızın yanında olduk.

B.B.P. Yeşilyurt Merkez ilçe Başkanlığı'na Şinasi YILMAZ atandı.

BBP İl  Başkan Ali Rıza Ulutaş ve BBP Malatya  Yeşilyurt İlçe  Başkanı Şinaşi Yılmaz'a açıklamalarında Yılmaz'a başarılar diledi.

C.H.P. İl Başkanı Enver Kiraz; “Bu zulüm kabul edilir bir şey değildir.”

Başkan Kiraz, kapasitesi artırılmak istenen kalker ocağı ve kırma-eleme tesisine vatandaşların tepki gösterdiğini, kendilerinin de vatandaşların haklı talebine destek verdiklerini belirtti. 

Samanlı; “Ermeni’nin yaptığı bu zulmü unutmayacağız, unutturmayacağız..!”

106’sı kadın, 83’ü çocuk, 70’e yakını yaşlı olan toplam 613 insanımız Ermenilerin alçak soykırımında şehit edildi. Bu alçaklık burada da kalmadı ve cenazelerimizi bile almamız engellendi. Bizler tüm bunları unutmadık, unutmayacağız.

Tüfenkci: “Kayısı için milat niteliğinde bir gelişme”.

Malatya'da binlerce kayısı üreticisinin beklediği müjdeli haberi duyuran AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Toprak Mahsülleri Ofisi'nin 150 mağazasında kayısı satışına başladığını söyledi.

KAHTALI; "MALATYA’YA MİLYONLUK DESTEK. ESNAFA CAN SUYU."

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ; "Malatya’da pandemi nedeniyle, 3 bin 691 esnafa 91,7 milyon kredi desteği sağlandı."

AĞBABA: "ESNAFIN BOĞAZINDAKİ “ZİNCİR” A.K.P.’ NİN ESERİ.."

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, zincir marketlere ilişkin kapsamlı bir rapor yayınladı. Ağbaba, “üç harfliler” olarak nitelediği zincir marketlerin salgın döneminde kâr marjlarının olağanüstü arttığını belirterek çözüm önerilerini paylaştı.

Tüfenkçi' den Kanun Teklifi.

Tüfenkci, yeni dönemde çok farklı kurallar içeren bir Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanununun hayata geçeceğini ifade etti.

VELİ AĞBABA: "KAÇIRILAN ASKER AİLELERİNİN SESİNİ DUYMADILAR!"

"5 YILDIR EVLATLARININ YOLUNU GÖZLÜYORLARDI"

İYİ Parti İl başkanı Sarıbaş' dan "Şehitlerimiz" için baş sağlığı.

BAŞKAN SARIBAŞ, 13 VATANDAŞ İÇİN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Fendoğlu; "Sulama Birliği borçları yapılandırılmalı.."

MHP MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU; "ÇİFTÇİLERİN SULAMA BİRLİKLERİ BORÇLARI YAPILANDIRILMALI, SULAMADAKİ FİYAT ARTIŞI DURDURULMALI."

AĞBABA: "TÜİK YALAN VE MANİPÜLASYONDA A.K.P.’ YLE YARIŞIYOR..!

"Bir yılda geniş tanımlı işsizlik 3 milyon 518 bin arttı."

Bakan' dan Battalgazi Belediyesi projelerine tam destek.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Tohma Köprüsü'nün açılış töreni için Malatya'ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile özel bir görüşme yaptı.

GÜRKAN: "LİSANSLI SOĞUK HAVA DEPOMUZ NİSAN AYININ İLK HAFTASINDA FAALİYETE GEÇECEK."

GÜRKAN: “300 MİLYONLUK KATMA DEĞERİ 1.5 MİLYAR DOLARA ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Toplam 147 haber.