Siyaset

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Siyaset Haberleri

Tüm Türkiye tartıışıyor

Ağbaba FOX TV ye konuştu.

Ağbaba; "Soruşturmayı sulandırmaktır bu. Kanun parti tanımaz. Hangi partiden olursa olsun cezalandırılmalıdır."

CHP' DEN KAÇAKLAR İÇİN SORU ÖNERGESİ

CHP’li Ağbaba, "Elazığ Arıcak, Akçakiraz, Baskil, Ordu Korgan, Tokat Erbaa, Bursa Yıldırım gibi Türkiye’nin birçok ilçe belediyesinde de toplu ilticaların yapıldığını ve bu konunun Meclis tarafından araştırılması gerektiğini" ifade etti.

Vekillerden ilginç yorum

Milletvekili Ahmet Çakır, bahse konunun farklı boyutlarının olduğunu belirterek, “Olayın aslında sadece Yeşilyurt Belediyesine indirgenmesi, Yeşilyurt Belediyesinin Türkiye’nin gündemine yansıtılmasını çok şık ve doğru bulmuyoruz.

Belediyeler Birliği seçimleri yapıldı

Yapılan seçimler sonucunda Malatya Belediyeler Birliği Başkanlığına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan seçildi.

CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

“Bugün meclis üyelerimizle birlikte ülke gündemini meşgul eden bir durumla ilgili suç duyurusunda bulunmak için adliyeye geldik.  Meclis üyelerimizin çıkardığı bir durum var..."

"Gözden geçirilecek."

NASIL HABERİNİZ OLMAZ..?

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar "SKANDAL" ile ilgili kendisine yöneltilen sorulara,"Bilmiyoruz, Araştırıyoruz" diye cevap verdi.

İnsan kaçakçılığıdır

Üyelerden Haberi yokmuş.

Kişileri Derneğine belediye Üye kaydetmiş. Belediye olduğu için ve AKP' yakın isimler olduğu için ses çıkarmamış. Ama ne hikmetse sonradan kendisi sildirmiş.

10 Milyonluk Araç.

BATTALGAZİ BELEDİYESİ’NDEN 10 MİLYONLUK YATIRIM BATTALGAZİ BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Valilik Müfettiş istedi

Malatya Valiliği, Yeşilyurt Belediyesinden '45 kişinin yurtdışına gittiği ve bunlardan 43'ünün geri dönmediği' iddialarıyla ilgili yazılı açıklama yayımladı. 

"aracılık ettiler"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin belediye imkânlarını kullanarak 43 kişiyi Almanya’ya iltica ettirdiğini iddia ederek “43 kişi nerede? Yeşilyurt Belediyesi, Belediye imkanlarını kullanarak 43 kişiyi yurt dışına kaçırmıştır” dedi.

Korkuyorsunuz

AKP li vekillerden tepki

Toplam 235 haber.