Siyaset

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Siyaset Haberleri

"Çiftçinin borçları hasat sonuna bırakılmalı"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “AKP’li siyasetçiler sorunun çözüleceği yönünde sözler verip, üreticilerin sokağa çıkmalarını, haklı taleplerini dile getirmelerini engellemeye çalıştılar. Geldik sürenin sonuna. Tarım Kredi Kooperatifleri geri adım atmıyor." dedi.

Sorunlarımızı İstişare ile çözüyoruz.

Başkan Güder, “Biz, hep birlikte güçlüyüz. Battalgazi’mizin sorunlarını istişare ile çözüyoruz” dedi.

Ağbaba; " Sulama Birlikleri deli dumrul gibi..."

AĞBABA; “SULAMA BİRLİKLERİ DELİ DUMDUL OLDU. SU KULLANANDAN DA KULLANMAYANDAN DA PARA İSTİYOR, MİLLETİN EFENDİSİ KÖYLÜ, SULAMA BİRLİKLERİNİN KÖLESİ OLDU."

Çınar; "Yeşilyurtumuzu müzeler kenti yapacağız."

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Çırmıhtı’nın tarihsel ve kültürel hazineleri arasında yer alan dokumacılık kültürünü yansıtan objeler, farklı materyaller ve balmumu heykellerinin yer aldığı Ahmet Çalık Tekstil Müzemizi ziyaret edenler tarihi bir yolculuğa çıkıyorlar” dedi.

Kararın gözümüzde hükmü yoktur

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Malatya Şube Başkanı Yunus Millioğulları, Danıştay üst kurulu' nun verdiği karar üzerine bir bildiri yayınladı.

M.H.P. İl Başkanı Samanlı, yine Halk ile iç içe

Günün büyük bir kısmını esnafla istişare ederek geçirmekle kalmayan Samanlı, günün anlam ve önemine uygun kısa bir konuşma da yaptı.

Ülkü Ocakları "İstiklal Marşı" dağıttı.

MALATYA ÜLKÜ OCAKLARI YİNE MALATYA CADDELERİNDE

Ağbaba:

İktidar etin kilosundan, elektrik, su faturasından habersiz, iktidar emekliden habersiz, hepsi Saraylarında lüks içinde yaşarken, emekliler taneyle, gramla, üç kuruşla yaşıyor.”

Ağbaba' dan kitap seti ve Bilgisayar sözü..

Ağbaba, Kemal Özalper Ortaokulu’nda öğrencilere, içerisinde Nutuk’un ve dünya klasiklerinin yer aldığı 500 kitap seti dağıttı.

KAZGAN' IN AKÇADAĞ KÖY GEZİLERİ DEVAM EDİYOR.

Malatya Akçadağ İlcesi  Belediye Başkanı Ali Kazgan  başlattığı hafta sonları köy gezileri aralıksız devam ediyor.

Yeşilyurt Belediye Meclisine, C.H.P.'li Üyeden "Radyo" için soru Önergesi.

Yeşilyurt Belediye Meclisi’nin Mart ayı 2. oturumunda, belediyenin kurdurduğu radyo konusu tarafından gündeme getirildi ve yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verildi. Yeşilyurt Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında toplanarak Mart Ayı 2.Oturum Toplantısını gerçekleştirdi.

Ağbaba; ​​​​​​​“Normalleşme adımları sonucunda kitlesel işsizlik yaşanabilir!”

“TEKEL esnafının sıkıntısı sadece salgınla ilgili de değil. TEKEL esnafı salgından çok önce yıllardır sistematik bir saldırının hedefi halindeler. Önce TEKEL ürünü satışı akşam 22’den sonra yasaklandı."

insanımızın yanında olduk

Cumhuriyeti Halk Partisi  Parti Mallatya İl Kadın Kolu  Başkanı Nezahat Aydın, “Pandemi süreci boyunca gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla sürekli insanımızın yanında olduk.

B.B.P. Yeşilyurt Merkez ilçe Başkanlığı'na Şinasi YILMAZ atandı.

BBP İl  Başkan Ali Rıza Ulutaş ve BBP Malatya  Yeşilyurt İlçe  Başkanı Şinaşi Yılmaz'a açıklamalarında Yılmaz'a başarılar diledi.

C.H.P. İl Başkanı Enver Kiraz; “Bu zulüm kabul edilir bir şey değildir.”

Başkan Kiraz, kapasitesi artırılmak istenen kalker ocağı ve kırma-eleme tesisine vatandaşların tepki gösterdiğini, kendilerinin de vatandaşların haklı talebine destek verdiklerini belirtti. 

Samanlı; “Ermeni’nin yaptığı bu zulmü unutmayacağız, unutturmayacağız..!”

106’sı kadın, 83’ü çocuk, 70’e yakını yaşlı olan toplam 613 insanımız Ermenilerin alçak soykırımında şehit edildi. Bu alçaklık burada da kalmadı ve cenazelerimizi bile almamız engellendi. Bizler tüm bunları unutmadık, unutmayacağız.

Toplam 235 haber.