İLESAM' DAN SİLAHLI KUVVETLERİMİZE ANLAMLI DESTEK..

İLESAM üyesi şair ve yazarlar ordumuza ve askerlerimize 'VATAN ~ BAYRAK' konulu şiir ve mektupları ile seslenecekler...Bu anlamlı projeye HABER MALATYA 44 yazarımız 'Nazime DUMAN ASLAN' da eserleri ile eşlik edecek.

PAYLAŞ

     Türkiye İlim ve Sanat Eseri Sahipleri Birliği  (ILESAM) Genel Müdürlüğü, Silahlı Kuvvetlerimize destek vermek için başlatacağı etkinliği bir bildiri ile kamuoyuyla paylaştı.

İLESAM Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamayı sizinle paylaşıyoruz.

    "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörün son kalıntılarını ortadan kaldırıp sınırlarımızı korumak için yaptığı harekatları millet olarak bütün varlığımıza destekliyoruz. Uzun yıllar boyunca hain emellerini gerçekleştirmek, ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmak için her türlü hainliği yapanlara karşı büyük fedakarlıklarla savaşan güçlü ordumuzun İLESAM olarak yanındayız.

     Mehmetçik dağlarda, sınırlarda, cephede savaşıyor ve tereddüt etmeden canını vatan uğruna feda ederek şehadet şerbetini içiyor. Biz uyurken dağlarda aslanlar kol geziyor. Dualarımız ve aklımız hep onlarda. Askerimizle manen cephede olmak, moral ve motivasyonunu yükseltmek için bizim yürek sesimizi bizzat duymalarını istiyoruz.

     3500 sanat ve fikir insanını bünyesinde barındıran İLESAM olarak, gözbebeğimiz olan ordumuza ve askerimize şiirlerimiz ve mektuplarımızla sesleneceğiz.

    Onlar için dualarımızı, şair ve yazarlarımızın ferasetiyle göstereceğiz. Bütün hissiyatımızla sevgimizi ve güvenimizi ileteceğiz. Vatan ve bayrak konulu şiirlerimizle şahlanıp mektuplarımızla dokunacağız yüreklerine. Bu çalışma duygu insanları olarak bizlerin en kutsal görevidir.

    İsteyen İLESAM üyelerinin özellikle kadın şairlerimizin ana yüreğiyle yazdığı vatan ve bayrak konulu şiirlerin ve mektupların cephedeki askerlerimizin kalbini ana eli değmiş gibi ısıtacağına ve mutlu edeceğine inancımız sonsuzdur.

    Katılmak isteyen üyelerimizin şiirlerini veya mektuplarını ( Şiirler 5 dörtlüğü geçmeyecek ve mektuplar 1 sayfa olacak) mail olarak 26 Şubat 2021 tarihine kadar İLESAM’ın ilesamgenelmerkez@gmail.com mail adresine gönderebilirler.

    Toplanan şiir ve mektuplar onlarca çoğaltılarak Milli Savunma Bakanlığı Basın Müşavirliği tarafından askerlerimize ulaştırılacaktır.

     Kamuoyuna ve İLESAM üyelerine selam ve saygılarımızla duyrulur…

     İLESAM Genel Merkez Yönetim Kurulu

 

 

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN