İYİ PARTİ YAŞİLYURT İLÇE BAŞKANLIĞI' NDAN 'ÇALIŞAN GAZETECİLER' GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

PAYLAŞ

Değerli Basın mensupları, öncelikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlar, bugünün basının sorunlarının çözülmesine vesile olmasını diliyorum. 2020 yılı büyük sorunlarla geçti. Pandemi başta olmak üzere, deprem ve afetlerle sarsıldı.

İnsanların hafızalarında kötü anılar bırakan 2020 yılının hayatımızdan götürdüklerini unutmadan 2021’de, daha sağlıklı, huzurlu mutlu bir yıl diliyorum.

AKP iktidarında basın maalesef baskı altına alınarak, tek taraflı bir yayın yapmaya zorladılar. Kendilerinden yana olmayan hiçbir medya kuruluşuna yaşam hakkı tanımadılar. Bir takım gerekçelerle basın mensupları cezaevlerine atıldı, çoğu hakkında davalar açıldı. Medya, AKP döneminde tam bir yıkım yaşadı. Her şey rağmen yerel medya, sağ olsun bizlerin haberlerini kullanma cesareti gösterdiler. İYİ Parti iktidarında basının üzerindeki tüm baskılar kalkacak ve bütün medya kuruluşlarına aynı mesafede olunacak.

Bu vesile ile bütün basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü bir kez daha kutluyorum.

Değerli basın mensupları, yeni yılda uygulanacak olan asgari ücret maalesef yine hüsran yarattı. Açlık sınırının altında bir rakam reva görüldü. Hele, emeklilerin aldıkları aylık tam dram. Vatandaşlarımızın yoksulluk, yokluluk içinde kıvranıp duruyor. İktidar bu yaşananları ya görmüyor, ya da görmemezlikten geliyor.

İYİ Parti iktidarında gelişen, büyüyen, hakça paylaşan bir Türkiye’yi inşa edeceğiz inşallah. Katılımlarınızdan dolayı hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN