MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÖZEL GEREKSİNİMLİ BİREYLERE TAM DESTEK..

'Down Cafe' için Start verildi..

PAYLAŞ

 

    3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle  MALATYA Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin GÜRKAN’ın  “Down Cafe” için büyük bir duyarlılık ve özveri  gösterip projeyi hayata geçirmek için verdiği söz ve talimatlar, ilgili Daire  Başkanı Sayın  Mustafa KÂTİPOPLU tarafından büyük bir ivedilikle kapsamlı bir şekilde  gerçekleştiriliyor... 

     Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan "Malatya Down Sendromlular Spor Kulübü Derneği" Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Koordinatörü Sn. Nazime DUMAN ASLAN şunları söyledi.

     " DOWN  CAFE  İÇİN START  VERİLDİ ..."

    Malatya Büyükşehir Belediyesi  Sağlık ve  Sosyal Hizmetler  Daire Başkanı Sayın Mustafa KÂTİPOĞLU,  "Malatya DOWN Sendromlular Spor Kulübü Derneği" Yönetim Kurulu ile 18.12.2020 ‘de bir toplantı gerçekleştirdi.
   

    Toplantı kapsamında,  Down Sendromlu bireylerin toplumla iç içe olmaları, sosyalleşmeleri ve istihdam edilmeleri adına  “DOWN CAFE” Projesini ivedilikle hayata geçirecekleri  konusunda  yetkili kurumlarla işbirliği içerisinde olduklarını ifade etti.  Sayın Katipoğlu, böylesi anlamlı bir projenin Malatya’ da ilk olacağını ve Büyükşehir Belediyesi olarak da her türlü desteği memnuniyetle sunacaklarını dile getirdi."
   

   "Malatya Down Sendromlular Spor Kulübü Derneği" Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nursel VARDI,destek ve  duyarlılıklarından dolayı  Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin GÜRKAN’a, başkanlığında toplantıyı gerçekleştiren ilgili Daire Başkanı Sayın Mustafa KÂTİPOĞLU’na, Dernek adına minnet , şükran ve teşekkürlerini  iletirken, "Malatya Down Sendromlular Spor Kulübü Derneği" Başkan yardımcısı Sayın Doç. Dr. Mehmet ILKIM ise bu tür sosyal projelerin, özellikle özel gereksinimli bireylerin ailelerini mutlu  edeceğini  ve Down Sendromlu bireylerin yaşam kalitelerini arttıracağını belirtti...

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN