Meclis Üyelerinden 'Parkmetre Ücreti' alınmasın talebi.

Tek sorun zaten buydu. Vatandaşa var ama bize olmasın.

PAYLAŞ


Yeşilyurt Belediye Meclisi toplantısında Gündem maddelerinin tamamlanmasından sonra söz alan AKP’li Meclis Üyesi Murat Gümüş, ana caddeler üzerinde otopark ücretleri konusunda sıkıntılar olduğunu ve Battalgazi ile Yeşilyurt Belediyeleri Meclis üyelerinin de bu sıkıntıları sık yaşadıklarını belirterek “Büyükşehir Belediyesi ana caddeler üzerindeki sağlı sollu araç parklarını bir şirkete ihale etmiş. Şirkette oradan otopark ücreti alıyorlar. Ama Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerinden otopark ücreti alınmasın diye bir talimat vermiş. Fakat Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Meclis üyelerinden bu ücret alınıyor. Bizde Büyükşehir Belediye Başkanından kendi büyüklüğüne yakışır şekilde bizlerden de otopark ücreti almamalarını talep ediyoruz” diyerek İlçe Belediye Meclis üyelerinden de otopark ücretlerinin alınmaması talebinde bulundu.

Meclis üyesi Gümüş’ün bu talebi Başkan Çınar tarafından “Bu konuyu mutlaka Selahattin Başkanımla paylaşacağım. Meclis üyelerimizin böyle bir beklenti içerisinde olduklarını da kendilerine ileteceğim” ifadeleriyle konuyu Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a ileteceğini söyledi.

Konu ile ilgili olarak söz alan CHP’li Meclis üyesi Tayfun Çakır, “Cadde ve sokakları özel şirketlere kiralamak çağdaş şehircilik ilkelerine yakışmıyor. Geçtiğimiz yıllarda Emeksiz Caddesinde tatsız bir olay yaşanması üzerine parkmetre uygulaması durdurulmuştu. Aradan geçen birkaç yıl içerisinde olay unutulunca uygulama tekrar başlatıldı. Belediye olarak çok katlı otoparklar yaparak sorunu kökten çözmemiz gerekir” dedi.

Başkan Çınar, “Doğru. O nedenle biz yeni otopark alanları oluşturmaya çalışıyoruz. Yeni yapılan Belediye Hizmet Binamızda da o bölgenin ve de çevreyolu güzergahının park ihtiyacını karşılaması amacıyla otopark alanları da oluşturduk” diyerek CHP’li üye Çakır’ın değerlendirmesine katıldı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN