HASTANE MÜDİRESİ NESLİHAN ASLAN 'AŞI İÇİN HER TÜRLÜ KAPASİTEMİZ VAR'

PAYLAŞ

Özel hastane müdiresinden örnek davranış

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, analizleri tamamlanan Çin menşeli Covid-19 aşısı için dün acil kullanım onayı verdikten sonra  Ülke genelinde olduğu gibi Kurumumuzda da bugün sağlık çalışanlarımiza aşı uygulanmasına başlandı. Sabah saatlerinden itibaren personel için hazırlanan özel odalarda, aşılama işlemi gerçekleştirildi. Hem hastane olarak hem personel olarak, aşı yapabilme kapasitesine sahib olduklarını belırten ASLAN . Bugün sabah saat 08.00 itibarıyla personelimizi aşılamaya başladık" dedı.

Bu konu da bır acıklama yapan Neslıhan ASLAN su konulara dıkkat cektı..

"Aşı konusu gündeme geldiğinden beri birçok görüş ayrılıkları yaşanıyor.  Çin aşısı güvenli mi? Almanyadan gelecek olan asi beklenmeliydi, neden gurup gurup hala asi gozlenmekmi isteniliniyor gibi birçok farklı yorumlara açık sorular gündemde iken Malatya ilimize gelen aşılar ilk olarak genel uygulama prosedürüne göre sağlıkçılara tanındı. Tüm bu karmaşık zaman dilimi içerisinde saglik yöneticilerinin adımları toplumda adeta yön belirleyici nitelikte!!!
Bu süreçte Başarısıyla adından söz ettiren son zamanlarım popüler hözel hastanesinin yöneticisi olan saglik camiasında ismimden başarı ile söz edilen Hastane Müdüründen örnek bir davranış geldi. Tüm saglik ekibiyle beraber ilk sıralarda asi olan kurum müdürü Sn: Neslihan Aslan hanımefendi açıklamada bulundu Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, analizleri tamamlanan Çin menşeli Covid-19 aşısı için dün acil kullanım onayı verdi. Ülke genelinde olduğu gibi Kurumumuzda da bugün sağlık çalışanlarımiza aşı uygulanmasına başlandı. Sabah saatlerinden itibaren personel için hazırlanan özel odalarda, aşılama işlemi gerçekleştirildi. Hem hastane olarak hem personel olarak, aşı yapabilme kapasitesine sahibiz. Bugün sabah saat 08.00 itibarıyla personelimizi aşılamaya başladık" Çin aşısı için bir çok söylem ve kıyaslama var lakin bu süreci çok başarılı ve özverili şekilde yöneten Sağlık bakanımız ve ekibinin ve değerli bilim kurulunun ülkemizde kullanılacak asi olarak Çin aşısını tercih etmeleri bizim için en güvenilir pusuladır. Devletimize ve sosyal imkânlarımıza güveniyoruz. Bu aşi uygulaması ile insallah inanıyorumki güzel ülkemizde salgın en alt seviyelere inecek ve bulaş riski insallah yok denilecek seviyelere inmesi tek temennimiz. dedi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN