MURAT MASKAR: 'ORTAK PAYDAMIZ AKÇADAĞ.'

PAYLAŞ

Akçadağ Der başkanlığına getirilen Murat Maskar; "Almış olduğumuz bayrağı daha da üste taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Derneğimizin adı Akçadağ, ortak paydamız Akçadağ." dedi. 
ONAY OZAN 
 Geçtiğimiz günlerde Akçadağ Der başkanlığına dernek yönetimi tarafından getirilen Murat Maskar, "Akçadağ'da ayrım yapmadan sen, ben demeden bütün gayretimizle, var gücümüzle, Akçadağ için çalışacaklarını" söyledi. 
Basın mensupları ile bir araya gelen Akçadağ Der başkanı Murat Maskar ve dernek yönetim kurulu üyeleri, kuruluş amaçları ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 
"AKÇADAĞ BİZİM SEVDAMIZ"
Burada bir açıklama yapan Murat Maskar; "16.06.2019'da kurmuş olduğumuz Akçadağ Der adlı derneğimizin faaliyetleri ile ilgili bir takım bilgiler vermek. Derneğimiz yaklaşık olarak 19 ay önce kuruldu. Tabi ki, kurulduktan 6 ay sonra bir pandemi sürecine girdik. Bu süreçte dünya ve ülkemiz etkilendiğinden dolayı fazla bir etkinlik gerçekleştiremedik. Bu süreçte dernek olarak 1-2 tane projemizi en azından gerçekleştirmiş olduk. Yakın zamana kadar dernek faaliyetlerine devam eden arkadaşımız, iş yoğunluğu nedeniyle görevinden ayrılmak isteyince, yeni yönetimdeki arkadaşlar toplanarak şahsımı seçmesi bana onur vermiştir. Bu anlamda da kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim derneğimizin asıl amacı Akçadağ'dır. Akçadağ'ı bilen, yaşayan, çalışan birisi olarak bizler derneğin çoğu faaliyetlerini Akçadağ'da gerçekleştireceğiz. Bu gayretleri gerçekleştirirken, Akçadağ'da ayrım yapmadan gerçekleştireceğiz. Alevi, Sünni, Kürt, Türk demenden gerçekleştireceğiz. Hiçbir ayrım yapmadan hizmet etme noktasında elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Şahsım olarak, ben olarak değil, biz olarak hareket edeceğiz. Bir olarak hareket ettiğimiz zaman inanın Akçadağ'ımız kazanacak. Derneğimizi kurulduktan sonra gündeme oturdu. Sadece kağıt üzerinde kurulan bir dernek değil, yaptığı etkinliklerle ve sosyal alandaki çalışmalarla Malatya'da kısa süre içerisinde sayılı dernekler arasına girdi. Bizde bu almış olduğumuz bayrağı daha da üste taşımak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Derneğimizin adı Akçadağ, ortak paydamız Akçadağ. Akçadağ'daki yerel yönetimlerle belediye başkanımızla, kaymakamımızla, STK'larımızla ortaklaşa hareket edeceğiz." dedi.  

İş yoğunluğu nedeniyle başkanlık görevini Maskar'a devreden Cahit Leventoğlu, ise derneğin başarılı çalışmalara imza atacağını ifade ederek Maskar'a tebriklerini iletti.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN