NARMİKAN' DAN PİS KOKULAR GELİYOR..

PAYLAŞ

kESIN BILGILERE ULASILDIGINDA SIZINLE PAYLASACAGIZ... KONU HASSAS AFFINIZA SIGINARAK...

ESRA EROL un programına gore konusmak zorundayız...

Malatya'nın Arguvan ilçesine bağlı Narmikan köyünde çok sayıdaki kişinin 16 yaşındaki zihinsel engeli bir kıza tecavüz ettiği iddia ediliyor. Malatya'da 16 yaşındaki zihinsel engelli E.G.'ye şiddet uygulayan ve tecavüz eden çok sayıdaki şahsın gözaltına alındığı ve ifadelerinin aldığı iddia ediliyor. İddiaya göre 10 gün önce bulunduğu sokaktan Malatya Çocuk Esirgeme Kurumu'na götürülen E.G.'nin yapılan muayenesinde tecavüze uğradığı ortaya çıktı. Bunun üzerine jandarma tarafından gözaltına alınançok sayıda kişi ile çocuğun anne ve babasının ifadesi alındı. Olaya dair soruşturmanın sürdüğü öğrenilirken, çocuk ise İl Esirgeme Kurumu'nda tutuluyor. Konuyla ilgili sosyal medyada tepki yağarken ünlü sunucus Esra Erol: "Malatyada Narmikan köyünde zihinsel engelli bir kız çocuğumuza cinsel saldırıda bulunulmuş.Kızımız 3 kişinin ismini vermiş.Sayı artabilirmiş! 3 kişinin ilçe jandarmada ifade alınıyormuş.Çocuk şuan Malatya ÇİM Çocuk izlem merkezindeymiş." dedi.

BAKAN VE VALİLİK: ‘BULGU YOK,  SORUŞTURMA TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜLÜYOR’.. Malatya’nın Arguvan ilçesine bağlı kırsal Yazıbaşı (Narmikan) Mahallesi’nde zihinsel engelli bir kıza tecavüz edildiği yolundaki iddiaların soruşturulmakta olduğu öğrenildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından, Malatya Valiliği ise yazılı açıklama yaparak, mağdurda tecavüz bulgusuna rastlanmadığı belirtildi.

SOSYAL MEDYADAKİ İDDİA..

Sosyal medyada binlerce paylaşım yapılan bir mesajda, zihinsel engelli 16 yaşındaki kıza toplu tecavüzde bulunulduğu, ailesinin yoksul olduğu için olayın üstünün örtüldüğü iddiaları dile getirildi.

Bu iddiaların ardından, yüzde 50 engelli olduğu belirtilen kızın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındığı, ancak tecavüz iddialarının şu ana kadar doğrulanamadığı bildirildi.

BAKAN SOYLU’NUN SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMASI..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saat 23.15’de twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Her meseleyi siyasi malzeme yapmak isteyenlerden, sosyal medya mahkemelerinden YORULDUK” diye yazdı ve tecavüz bulgusu olmadığını belirttikten sonra, Malatya Valiliği’nin açıklama yapacağını duyurdu.

Soylu’nun mesajı şöyle:

“Her meseleyi siyasi malzeme yapmak isteyenlerden, sosyal medya mahkemelerinden YORULDUK

Malatya’daki olayla ilgili birazdan valiliğimiz açıklama yapacak.

Olayı tüm yönleriyle adli ve güvenlik birimlerimiz tetkik ediyor ve tecavüz bulgusu yok.

Ailesi var, çocuk var. YETER ARTIK”

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA: “BULGU YOK, BAŞSAVCILIK SORUŞTURMAYI SÜRDÜRÜYOR..”

Bu arada, iddialarla ilgili olarak saat 23.15’de Malatya Valiliği’nden yapılan açıklamada, istismar ihbarının üzerine derhal soruşturmaya başlandığı, Adli Tıp’dan alınan raporda mağdurun cinsel istismara uğradığına dair bulgu tespit edilemediğ, soruşturmanın Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütüldüğü bildirildi.

Malatya Valiliği’nin açıklaması şöyle:

“02 Ocak 2021 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarında; Malatya İli Arguvan İlçesi “Narmikan (Yazıbaşı) Mahallesinde engelli bir kız çocuğuna birden çok kişi tarafından cinsel istismarda bulunulduğuna” dair paylaşımlara yer verilmesi nedeniyle açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

25.12.2020 tarihinde Arguvan İlçe Jandarma Komutanlığınca, Arguvan İlçesi Yazıbaşı (Narmikan) Mahallesinde yaşayan 2004 doğumlu zihinsel engelli E.G. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunulduğuna ilişkin ihbar alınması üzerine derhal Cumhuriyet Başsavcısına bilgi verilerek tahkikata başlanmıştır.

Mağdur çocuk aynı gün Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk İzleme Merkezinde ifadesinin alınmasını müteakip MİAD Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koruma İlk Müdahale ve Değerlendirme Birimine teslim edilerek 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında koruma ve bakım altına alınmıştır.

Soruşturma kapsamında mağdur ve diğer ilgilerin beyanı üzerine Adli Tıp Kurumundan aldırılan raporda; mağdurun “herhangi bir şekilde cinsel istismara uğradığına dair bulgu tespit edilemediği” belirtilmiş olup soruşturma Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Öte yandan, olayla ilgili iddiaların, Gaziantep’ten bölücü terör örgütü PKK’ya yakın olduğu öne sürülen bir kaynaktan yayıldığı iddialarının da ayrıca soruşturulduğu öğrenildi.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN