SUÇ ÖRGÜTÜ' NE 13 TUTUKLAMA

PAYLAŞ

 Malatya’da silahlı suç örgütü kurarak haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen çeteye yönelik operasyonda 35 silahla birlikte yakalanan 16 şüpheliden, çete lideri ile bir infaz koruma memurunun da (gardiyan)  aralarında bulunduğu 13’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekiplerince 5 aydan beri yürütülmen soruşturmanın ardından liderliğini canlı hayvan pazarında esnaflık yapan Kürşat D. isimli şahsın yaptığı Organize Suç Örgütüne yönelik 5 ay süren teknik ve fiziki takip çalışmalar sonucu ev ve işyerlerine Özel Hareket Polislerinin de katıldığı operasyon düzenlendi.

Silahla yaralama yaralama, işyeri ve oto kurşunlama, yağmanın da aralarında bulunduğu 14 faili meçhul olayın aydınlatıldığı operasyonun sonucu ile ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü’nden şu bilgi verildi:

“Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Malatya İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yürütülen TCK 220 soruşturma kapsamında;

İlimizde var olan huzur ve sükun ortamını bozan, Silahlı suç Örgütü kurarak haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen, liderliğini canlı hayvan pazarında esnaflık yapan K. D. isimli şahsın yaptığı Organize Suç Örgütüne yönelik 5 ay süren teknik ve fiziki takip çalışmaları neticesinde 01.03.2021 günü yapılan yakalamalarda 21 tabanca 14 pompalı ve otomatik tüfek ele geçirilmiş,
Dosya kapsamında 16 şüpheliye 4 gün gözaltı kararı verilmiş, 1 şüpheli şubemizden serbest bırakılmış 15 şüpheli 04.03.2021 tarihinde Adliyeye sevk edilmiştir. Adli makamlara sevk edilen 15 şüpheliden 2 şüpheliye Adli kontrol hükümleri uygulanmış 13 şüpheli  tutuklanmıştır.”

Tutuklananların K.D., C.D., B.B., A.C., T.C., İnfaz Koruma Memuru M.T., Ö.Y.,  B.A., Ü.D., Y.L., E.G., M.A. ve G.K. oldukları öğrenildi. Ev kadını D.Y. ile M.B. adlı şahıs da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN