Vali Aydın Baruş 'Eğitime yapılan katkılar kutsaldır.'

 Akçadağ Güzyurdu' nda 2021 yılında inşaatına başlanacak olan 4 derslikli İlkokul ile ilgili Vali Aydın Baruş Başkanlığında Mehmet Zorlu Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imza töreni yapıldı.

PAYLAŞ

Eğitime %100 Destek Projesi kapsamında Malatya'nın Akçadağ İlçesi Güzyurdu Mahallesinde Mehmet Zorlu Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfınca  2021 yılında inşaatına başlanacak olan 4 derslikli İlkokul ile ilgili Vali Aydın Baruş Başkanlığında Mehmet Zorlu Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imza töreni yapıldı.
 

Vali Aydın Baruş, Valilik Makamında düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, ‘Eğitime Yapılan Katkının Kutsal Bir Katkı’ olduğunu belirtti.
Vali Baruş; “Akçadağ İlçemiz Güzyurdu Mahallesinde Hayırsever Mehmet Zorlu Vakfı tarafından yaptırılacak 4 derslikli ilkokulun inşaatına ilişkin protokolü imzalıyoruz. 24 Ocak depreminin ardından okullarımızı yeniliyoruz. Hasar gören okullarımızın yenilenmesi için hayırseverlerimizin katkılarıyla değişik zamanlarda protokoller imzalıyoruz. Bugün de Mehmet Zorlu Vakfı ile bu protokolü imzalıyoruz. Güzyurdu Mahallesinde eğitim görecek çocuklarımız daha sağlıklı bir ortamda eğitim hayatlarına devam edebilecekler. Ben de Malatya adına Valiliğimiz adına Mehmet Zorlu Vakfı adına burada bulunan Aytekin Bey’e katkıları için çok teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan katkı kutsal bir katkıdır. Gelecek nesiller Türkiye’nin geleceğidir. Bu sebeple tüm hayırseverlerimizi okul yapımına destek vermeye davet ediyorum. Ülkenin geleceğine katkıda bulunmak çok değerli bir hayır işidir. Mehmet Zorlu Vakfının da bunu yaptığını biliyoruz. Bizler de Malatya olarak bundan çok büyük mutluluk duyduk" diyerek konuşmasını tamamladı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN