SEÇİM KORKUSU VE DEĞİŞİM - Adil AKTAŞ

SEÇİM KORKUSU VE DEĞİŞİM


Her ne kadar iktidar tarafından seçimler zamanında (2023) yapılacak deniliyorsa da  buna inanmak için aptal olmak gerek.

Neden diyecek olursanız;

Bütün göstergeler ekonomik batışın hızlandığını açık ve seçik beyan etmekte, iktidar tarafından palazlanan sülükler bizden çaldıkları paraları yurt dışına aktarmakla kalmayıp ülkemiz vatandaşlığından da çıkmak için adeta sıraya girmişlerdir. Haber sitelerine göz attığınız zaman bu kişilerin kimler olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Malta hükümeti de bunu 31 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazetesinde yayınlamıştır ( 3170 kişi )

Listeye baktığınızda ünlü holding patronlarını, ünlü markaların patronlarını, ilaç ve inşaat şirketlerinin patronlarını, eski vergi rekortmenlerini görebilirsiniz.

Her ne kadar Malta’nın vatandaşı olmak AB üyesi ve ABD de dahil 160 ülkeye vizesiz seyahat edebilmek anlamına geliyor ise de bunun bir diğer adı ülkeden çaldıklarını yurt dışında rahat yiyebilmek ve sefalarını sürebilmektir.

Ülke parası hızla değer kaybederken “ an itibariyle 1 dolar=10.447 Tl “, bu coğrafyada yaşayan halk hızla yoksullaşırken, birileri hala Vatan, Millet, Sakarya nutukları atarak seçmeni konslide etmenin ve gelecek seçimleri kazanmanın hesabını yapmaktadırlar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı verilerine göre Türkiye'nin 31 Mart 2021 itibarıyla brüt dış borç stoku 448,4 milyar dolar, net dış borç stoku 262,1 milyar dolar olduğu açıklanmıştır. Üretimin, istihdamın, adaletin, demokrasinin olmadığı, özgürlüklerin ayakları altına alındığı bir ortamda ülke ne gelişebilir ne de büyüyebilir.

İşte bütün bu Ahval ve Şerait içerisinde biz duyarlı yurttaşlara düşen tek görev; bu ahlak yoksunu hırsızları, arsızları, utanmazları, kan emici keneleri her ortamda deşifre etmek ve söyledikleri yalanlara kanmayıp, onları sandıkta cezalandırmak olacaktır.

Muhtaç olduğumuz kudret bu coğrafyada yaşayan bütün halkların kanında ve damarlarında mevcuttur. Hiçbir ayırım gözetmeden ellerimizi birbirimize uzatmalı ve bu kötü gidişe dur demek için güç birliği yapmalıyız. Birlikte meşru zeminlerde mücadelemizi yükselterek ülkemizi gelmiş olduğu bu kötü gidişten kurtarmalıyız.

Aksi halde “ binmişiz bir alamete, gidiyoruz kıyamete “ misali ülke hızla uçuruma doğru sürüklenmekte.

Şunu açık ve net olarak söylüyorum: Yakın bir tarihte iktidar partisinden hızlı koğuşların olacağını, iktidarın sayısal olarak üstünlüğünü kaybedeceğini göreceğiz.

Yapılan kamuoyu araştırmalarında iktidar için artık 50+1 hayal olmakla birlikte, siyasi tilkiler bunun revize edilmesi gerektiğini de arsız bir şekilde dile getirme cüretini göstermektedirler. Her ne yaparlarsa yapsınlar bu yara artık dikiş tutmayacak ve iktidarın erimesi hızlanarak devam edecektir.

Analar, evlatlarını yatağa aç yatırmakta, okula giden evlatlarına harçlık dahi verememekte, emeği ile geçinen milyonlar sefalet içerisinde yaşamakta, Pazar artıkları ve çöp konteynerlerindeki atıklar yoksulların gıda sağladığı yerler haline gelmekte.

İşte bu koşullarda bizi kurtaracak olan kendi irademizdir.

Artık zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi kalmayan bu halkın doğru bir önderlikle ve doğru bir siyasi düşünce ile yönetilmesi elzemdir.

Dürüst, namuslu, ahlaklı, kendini bilen, halkın sorunlarına eğilebilecek ve halk için politikalar üretecek olan her kimse bizler onların yanında olmalıyız.

Artık tribünde oturup bu oynanan     “ orta oyununu “ seyretme zamanı değildir.  Bizim de alanlara ve sahalara, yaşamın sürdüğü her lokasyona girmemiz, umutsuzlara güven vermemiz gerekmekte.

Sakın korkmayın değişim ve değişmek güzeldir.

Gelecek güzel günler umudu ile…

 

                                                                                                          ADİL AKTAŞ

 

sazan231@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
27Mar

Gezi Notları

17Şub

YOKLUĞU PAYLAŞMAK

08Şub

Padişahım Çok Yaşa

01Şub

HAİNLİK VE İHANET

26Oca

SEÇİMLER ÜZERİNE