Dostluğun Önemi.. -

Dostluğun Önemi..


Hayat, dümdüz bir yol değildir. Herkesin hayatında dönem dönem inişler ve çıkışlar vardır. Bu yüzden her gün mutlu ve neşeli olamayabiliriz. Bazı günler kendimizi mutsuz ve kötü hissederiz. Bugünlerde ise, en çok ihtiyaç duyduğumuz olan şey bir dosttur. 

Çünkü dostlarımızla sorunlarımızı ve problemlerimizi paylaşabiliriz; ama önemli olan gerçek bir dost bulabilmektir. Mutlu olduğunuz zaman yanınızda birçok insan bulabilirsiniz; peki ya mutsuz ve üzgün olduğunuzda da o insanlar yanınızda mıdır? İşte dostluk bir mum ışığına benzer, ortalığa karanlık hâkim olduğunda ancak belli olur.


Dostluğun insan hayatındaki değeri bir ekmek, su kadar değerlidir. Artık kimsenin birbirine güveni kalmadığı şu zor hayatta gerçek bir dostumuz varsa eğer kıymetini bilmeliyiz. Çünkü arkadaş çok bulunur; ama dost zor bulunur.

Bazen siyah, Bazen gri, Bazen de rengarenk olur. İşte hayatın bu her biri farklı olan zamanlarında her zaman bir dosta ihtiyaç duyarız. Dost, İyi günde neşemizi, Kötü günde üzüntümüzü paylaşır.

Bundan dolayı dostlarımızın kıymetini bilmeli ve onların hem zor günlerinde hem de  mutlu günlerinde hep yanında olmalıyız .  Onlardan desteğimizi asla esirgememeli ve onları gerçekten sevmeliyiz .

 Dostluk unutulmayacak kadar  değerli olmalıdır . ''Gerçek dostlar yıldızlara benzer,  karanlık çökünce ilk onlar görünür'' sözü dostluğun önemini vurgulamıştır . Hayatta gerçek dostunuz olması ve onun kıymetini  bilmeniz dileği ile , dostça kalın ...

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
28Ara

Dostluğun Önemi..

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ