"GEÇ" KALMIŞ OLMAYIN... -

"GEÇ" KALMIŞ OLMAYIN...


TAKIMI KURTARIN SAYIN SELAHATTİN BAŞKANIM!

“Kurumlar kalıcı, şahıslar gelip geçicidir.”

Söze neden, niiçin böyle başladık hemen açıklayalım. 
Evet ben de dahil olmak üzere, Yeni Malatyaspor kulübü’nün iyi yönetilmediğini, yönetimin maddi gücü olmadığını ve kulübün iyiye gitmediğini sokaktaki çocuklar dahil biliyoruz artık.
Hatta kulüp başkanı Adil GEVREK’ i başarısız bulan çoğunluktan da biriyim. Gerekli yerlerde gerekli eleştirilerimizi de “Saygı” çerçevesinde  yorumlayıp  yazdığımıza da inanıyorum.
Geldiğimiz şu noktada bu kısır meseleyi konuşmak, tartışmak ve eleştirmek inanıyorum ki hiçbir şeyi düzeltmeyecektir. Zaman, “Yeni Malatyaspor Kulübü”ne sahip çıkmak ve ne yapıp edip bu takımı ligde tutmak zamanıdır. Birlik olma zamanıdır. 
Bu Adil GEVREK meselesi değildir. Dedim ya “Kurumlar kalıcı, şahıslar geçicidir.”
Eğer gelecek yıl Yeni Malatyaspor’ u liglerde görmek istiyorsak (Dikkat edin Liglerde dedim çünkü; Allah muhafaza bu borçla düşerse kapanır.)  bu tartışmayı bırakıp, bu takımın düşmemesi için ne yapılabilir onu konuşmalıyız. 
Burada iş yine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin GÜRKAN’a düşüyor. Bu takıma şimdi destek vermezseniz, yarın çok geç olur ve “şahıslar” gider, kulüp de büyük bir borç yüküyle sırtınıza kalır sayın başkanım. Sonu da felaket olur ve direkt olarak ilk önce şahsınızı sonra belediyeyi etkiler. Malatya burası, neler konuşulur neler!
Canlı örneği göz önünde. “Efsane Malatyaspor” nerelerde ve borç ne kadar oldu? Zamanın da 150-200 bin gibi komik rakamlarla kapanması mümkün olan borç, şimdi on milyonlar ile konuşuluyor...

“Küçük bir araştırma yaptım başkanım; 
Takımda primler ödeniyor ancak futbolcuların ve personelin 2 aylık maaşları ödenmemiş.
Yapacağınız tek şey sayın başkanım 7-8 Milyon civarında bir nakit ile ve “Kesinlikle” sizin atayacağınız bir sorumlu ile yani kimseye para teslim etmeden bu desteği sağlamanız. Bence buna biraz da mecbursunuz! Şahıslara kırgın, küsgün hatta kızgın olabilirsiniz anlarım ancak bu “şahıs” meselesi değil başkanım.
Erzurum B.B., Kayseri B.B., Gaziantep, Hatay B.B. takımlarına destek çıkmaları konusunda bir çırpıda akla gelenler... Sizin de çok büyük destekleriniz oldu ve hala “Esenlik” üzerinden desteklerinizi biliyoruz bunu inkar etmek veya yok saymak abesle iştigaldir.
Affınıza sığınarak ”Mecbursunuz” dedim. Neden mi?
Bakınız başkanım: Bu takım Belediyenin bağrından kopmuş ve Efsane Malatyasporun düştüğü durumu telafi etmek ve şehri takımsız bırakmamak için büyük özveri ve fedakarlıklar yapılarak çok büyük emekler sarf edilerek buralara geldi, getirildi.
Kaldı ki bu takımın şehri tanıtımına olan katkısını kaç tane 7-8 milyon ile yapabilirsiniz?
Bunların hepsini bir çırpıda silip atacak mısınız? Farz edelim ki, “Beni ilgilendirmez..” dediniz. Yanılırsınız başkanım! Direkt olarak sizi ve belediye yi ilgilendirecek olan bu çok önemli konudan  kaçışınız olamaz, olmayacak Çünkü; Bu kulüpten 7-8 milyon lira gibi bir para ile, şu durumda yani lig de kalmak adına girilen bu zor süreçte desteğinizi esirgemeniz ve ya kayıtsız kalmak gibi bir lüksünüz yok!
Kaldı ki bir galibiyet primi 3 milyon liraya yakın başkanım. Ancak destek vermeye başladığınız andan itibaren, kontrol tamamen sizde olmalı hatta ve hatta kendi ellerinizle parayı dağıtmalısınız, göndermelisiniz gereken yerlere.
Son bir defa daha belirtmek isterim ki;
DESTEK VERMEZ İSENİZ,BU KULÜP BU BORÇLA ALLAH KORUSUN KÜME DÜŞERSE, BUGÜN VERİP DE KURTARABİLECEĞİNİZ 7-8MİLYON İLE İCRA FAİZLERİNİN % 10’ UNU BİLE KARŞILAYAMAZSINIZ!
Sorun; koltuklarına kene gibi yapışan ve amaçlarının ne olduğunu kimse anlayamayan ve bu yüzsüzlük cesaretini arkalarındaki hangi güçten aldıkları bilinmeyen “Adil Gevrek, Yöneticiler ya da Direktörler” değil. Konu, “KURUM”yani Yeni Malatyaspor. 
Takımı kurtarın Başkanım! 
Sonra da hep beraber karar verirsiniz onlar hakkında. Siz dokunmasanız bile bir üye ister, 3 tane müfettişle gerekeni Devlet yapar.
Bir Malatyaspor sevdalısı olduğunuzu, duyarsız kalmayacağınızı, desteğinizi esirgemeyeceğinizi bildiğimiz için  şahsım, Malatyalılar ve taraftarlar  adına şimdiden  minnetle teşekkürlerimizi sunar, kolaylıklar dileriz.

 

M.BÜLENT KAPKINER

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 2

  • MAHMUT Karaoğlan oku | 19 Nisan 2021 00:45

    Bu yazıyı yazan kardeşimi canı gönülden tebrik ederim.mlatyaspor için gerekli bütün alternatifleri dile getirmiş. Bizlerin tek ortak paydamız malatyaspordur.insallah selahattin başkanımızda gereğini yapar.adanadan selamlarımı iletirim.allah 'ın izniyle ligde kalacağız.bir noktaya değinmek istiyorum bezi boş boş eleştiri yapanları da kınıyorum.

  • dkapkıner | 18 Nisan 2021 16:42

    3 milyon takımın bir maçlık galibiyet primi mi?

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Haz

SATILIK KULÜP... YEŞİLYURTSPOR.

03Haz

Madem Bırakmayacaksın...

18Nis

"GEÇ" KALMIŞ OLMAYIN...

19Mar
21Şub
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ