SİZ GERÇEKTEN BU "İŞ" İ İYİ BİLİYORSUNUZ..! -

SİZ GERÇEKTEN BU "İŞ" İ İYİ BİLİYORSUNUZ..!


 

   Şuradan başlayalım;

   Sizler Gerçekten bu işi o kadar iyi biliyorsunuz ki..!

   Geçtiğimiz sezonun ortasında beğenmeyip te gönderdiğiniz  (Bana göre küme düşmenizin en büyük nedeni de budur.) Sergen Hoca, Beşiktaş’ın, yine beğenmediğiniz Erol Hoca Fenerbahçe’nin başında Süper Lig’ de şampiyonluk koşturuyorlar.

    Ama beğenip de bir türlü vazgeçemediğiniz Hamza Hocanız var ya hani, onun koşturduklarına ve yaptıklarına bir bakalım bir de sizin ona yapamadıklarınıza.

   " Cuewa " diye bir futbolcu getirdiniz “DÜNYA YILDIZI” diyerek. Ama hocanız istemedi ve gönderildi, tarafınızdan. Oysa sirayetli ve sağlam bir yönetim olsaydınız araya girer tatsızlığı giderir barışı sağlar ve futbolcunuzu kaybetmemiş olurdunuz. Kaldı ki; olaylara sebep olan tatsızlığın niye ve kimin egoları yüzünden meydana geldiğini de biliyoruz...

    Yine sizin hocanız TV lere çıkıp sizi yerlere vurdu. "Para pul yok. Hiçbir futbolcu para alamıyor" dedi. Hatırlarsınız umarım! Gerçekten sizleri, yani yönetim kurulunuzu çok takdir ettim. Yutabildiniz. Hiçbir şey yapmadınız, yapamadınız...

    Şimdi; hocanızın bu haftaya kadar kafasında takım için hâlâ bir 11’ inin olmadığını ya da egoları yüzünden gerçekten faydalı olabilecek veya sahadakilerden daha kaliteli olan futbolcuları, yedek kulübesine mahkum ettiğini size söyleyen olmadı değil mi?Hiçbir şey yapmadığınıza, yapamadığınıza bakılırsa söylenmemiş sanırım.

    Bu hocanızın, kaleciler hariç hiçbir futbolcuyu kendi mevkiinde oynatmadığını da size kimse söylememiştir. Kendisine gereken ikazları yapmadığınıza göre!

    Sırf kendi getirdi diye kendi talebesi diye bir futbolcuyu  ve daha önce aynı camiada oldukları için birkaç futbolcuyu gerçekten hak edenlere şans tanımayarak kadro tercihlerini de hep bunlardan yana kullandığını da duymamışsınız siz!  Çünkü bu konuda da bir şey yapmadınız?

    Bu takım sahaya 9 kişi çıkıyor diyorlar. Bu fazla bir iyimserlik. Takım sahaya 6-7 kişiyle çıkıyor. Bu nu ne siz görüyorsunuz ne de ikaz ediphatırlatan var size sanırım.

    Bu takım bağıra bağıra küme ye doğru gidiyor hiç olmazsa bunu duyun.

    Ve siz onun patronusunuz, Hoca çalışan o kulüpte. Yani sizin yanınız da çalışan bir adam. Hesap sorma hakkınız var. Bunu da ben söylemiş olayım.

    Ve eğer siz yönetim de kalmayı düşünüyorsanız ki durum onu gösteriyor. Hani geçen sene  söylemiştiniz ya içimizden “birileri hainler” var diye. Şimdi o “içinizdekiler” in, Alt yapıda çalışan bir kaç hoca olmadığını ya da kulübün bütün yapısının baştan aşağı değişmesi gerektiğini çıkıp bir ifade etseniz inanın kamuoyundan gereken desteği de bulacaksınız. Mesela orada hocalar üstü bir sportif direktörümüz var etliye sütlüye karışmayan. Demek ki karışmıyor eğer karışıyor ise Hamza Hoca ile aynı zihniyet ve fikir de demektir. Karışmıyor ise ki dediğim gibi etli de aynı sütlü de. Siz en iyisi bir titreyin ve kendinize gelin. Siz bu kulübün başkanısınız. Yapılan yanlışların hesabı ve sorumlulukları tamamen size aittir ve sizden sorulur. Unutmayın.

     Lafı fazla uzatmanın bir anlamı yok. Çünkü siz söylenenleri anlamıyorsunuz. İdrak edemiyorsunuz. Eğer etmiş olsaydınız şimdi ne siz ne de hocanız burada o makamlar da olurdunuz.

      Değil süper lig,  amatör de bile bu kadar kapalı ve şeffaf olmayan bir yönetim ve idare şekli olamaz.

YAZIYI PAYLAŞ!

Yazıyı Yorumla

Yorumlar / 1

  • Birol Gür | 25 Şubat 2021 10:10

    Başkan sizin gibi tecrubeleri olan şahsiyetlerin görüşü önemli.....

YAZARIN SON 5 YAZISI
30Haz

SATILIK KULÜP... YEŞİLYURTSPOR.

03Haz

Madem Bırakmayacaksın...

18Nis

"GEÇ" KALMIŞ OLMAYIN...

19Mar
21Şub
saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ