ELMALI DAVASI - Nazime Duman Aslan

ELMALI DAVASI"GÖRMEDİK, DUYMADIK, BİLMİYORUZ DİYE  DİYE ÜÇ MAYMUNU OYNAMAYA DAHA NE KADAR DEVAM EDECEĞİZ?"

Bugün bu ülkede iki çocuk, taciz edildiğini, istismara uğradığını çizerek ve yazarak anlatıyor! 

“Göstermeye çalıştık  görmediniz!

Bağırdık duymadınız!

Anlatmaya çalıştık anlamadınız anlamazlıktan geldiniz! dercesine...

Sahi, şimdi işte şimdi, Görüp, Duyup, Anladık mı? Anlayabildik  mi dersiniz?  
 
Olayın özeti ne biliyor musunuz?
İnsan görünümlü bu yaratıklar, bu kokuşmuş zihniyetler, çok geçmez, öyle veya böyle elbette cezalarını çekeceklerdir fakat; aslolan hangi Çocuk İzlem Merkezi(ÇİM)'in, hangi Adli Görüşme Odası(AGO)'nun ve hangi psikososyal desteğin bu yavrucakların belleğini temizleyebileceği? 
Bu dehşet olayın içeriğini anlatmaktan ziyade yazılan ve çizilenlere bakmak durumun vehametini anlamamıza yetiyorda artıyor... Ayrıca çocukların çizdiği diğer resimi, Basın Hukuku ve Etik İlkeleri gereği  paylaşamıyorum değerli okurlar. Kaldı ki yüreğim de el vermez.


 

Bu sapkınlığın dili, dini, ırkı, mezhebi, sağı, solu, a partisi b partisi yok! Olamaz da!
Küçücük çocukları taciz edip ,tecavüz edip ve hatta öldürmenin hiç bir lügatta yeri yok! İdam sehpaları kurulsun o iğrenç bedenleri çürüyüp kokana kadar bu yaratıkların leşleri ibreti alem için meydanlarda sallandırılsın!!!

Çünkü;

Çirkinliği çirkin göremiyorsak bizler, zaten çirkinleşmişiz demektir...

"OLAY ASLINDA 2019 DA ANTALYA-FİNİKE DE CEREYAN EDİYOR!"

Ta ki  geçen yılın haziran ayında, savcılığa giden babaannenin ihbarıyla ortaya çıkana kadar.  

6 ve 9 yaşında olan iki torununun cinsel istismara uğradığını iddia ederek eski gelini Merve A. ve eşi Rahmi A. ile gelininin erkek arkadaşlarından şikayetçi oluyor. Koruma altına alınan iki çocuk, üvey babası Rahmi A. ile iki kişinin kendilerine istismarda bulunduğunu anlatıyor. 

ADLİ TIP RAPORUYLA KANITLANDI!

İfadesinde anne ve babasının ayrıldığını söyleyen G.E.G., annesi Merve A.'nın Rahmi A. ile evlendiğini, ancak F., A., M. ve M. adlı erkeklerle de ilişkisi olduğunu söyleyerek, geçen yıl üvey babası Rahmi A. ile isimleri F., A. ve M. olan kişilerin kendisine istismarda bulunduğunu anlattı. G.E.G.'nin, başından geçen olaylarla ilgili annesi Merve A., üvey babası Rahmi A. ve dayısı S.'den şikayetçi olduğunu ve ağabeyiyle kendisine çok acı çektirdiklerini anlattığı öğrenildi. G.E.G., anneanne F.G. ile dayısı S. C.G.'nin de kendisine şiddet uyguladığını da sözlerine ekledi.

Çocukların avukatı Gülşah Ekin Taş’ın davaya ilişkin sözleri özetle şöyle:
"Olay aslında Elmalı'da gerçekleşmiyor, orada ağır ceza mahkemesi olmadığı için dava Elmalı'da görülüyor.
"Kız çocuğu yıllardır istismara maruz bırakılıyor ama oğlan çocuğu da maruz bırakıldığında olay ortaya çıkmaya başlıyor. Sonrasında çocuklar babannenin yanında kalmaya başlıyorlar ve maruz bırakıldıkları istismarı bu aşamada anlatıyorlar.
"Çocuklar, dedenin ve teyzelerin de fiziksel istismarına maruz bırakılıyorlar. Çocuklara telefon kabloları ile şiddet uyguluyorlar. Tüm bunları dinledikten sonra babanne çocukları psikoloğa götürüyor. Psikolog eşliğinde de tüm bu istismarlar, çocukların önceden çizdiği resimler ortaya çıkıyor ve dava bu şekilde başlıyor." 

Derken soruşturma açılıyor. Yürütülen soruşturma neticesinde elde edilen bulgular ve çocuklara karşı nitelikli cinsel istismar eylemlerinin gerçekleştirildiği yönünde yeterli şüphe oluştuğu kanaatiyle 24 Temmuz 2020 tarihinde düzenlenen iddianame ile sanıkların cezalandırılması istemiyle Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde kamu davası açılıyor, ancak delillerin tam olarak toplanmamış olması, delillerin karartılma ihtimalinin bulunması sebepleri  ile 16 Ekim 2020 tarihinde sanıkların tutuklanmasına karar veriliyor. Üzerinden çok geçmeden yargılama sürecinde delillerin toplanmış olması ve alınan ifadelerde ki çelişkiler dikkate alınarak sanıkların 5 Ocak 2021 tarihinde tutuksuz yargılanmalarına karar veriliyor. Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından bu karara itiraz edilse de Antalya 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından skandal bir tahliye  kararıyla itiraz reddediliyor. 
5 ay önce tutuksuz yargılanmalarına karar verilen sanıklar hakkındaki yargılama süreci devam etmekte olup, son duruşma 21 Mayıs 2021 tarihinde yapılarak, duruşma 17 Eylül 2021 tarihine bırakılıyor. Çünkü adli tatil başladı!!! 


Anlayacağımız üzere bu ahlak yoksunu, vicdanları balçıklı, ve de artık hiçbir sıfat yakıştıramadığım,  kokuşmuş sapık zihniyetli yaratıklar halâ ortalıkta dolaşıyor. Offff of!


“Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yargılama süreci titizlikle takip edilmektedir." diye açıklama yapılmış. Güler misin ağlar mısın? 
Çıldırmamak mümkün değil! 
İyi hoş da bu kadar dehşete düşürecek kanıt varken, yürütülen soruşturma neticesinde elde edilen bulgular ve çocuklara karşı nitelikli cinsel istismar eylemlerinin gerçekleştirildiği yönünde yeterli şüphenin  oluştuğu kanaatine varılmışken halâ ne sürecinden bahsediyorsunuz sayın Cumhuriyet Başsavcımız?

 
Nihai kararı  bağımsız ve tarafsız yargının iki dudağı arasından çıkacak söz belirleyecektir elbette...
Türk halkı olarak bizler de  bu nihai, bağımsız ve tarafsız kararı ivedilikle bekliyoruz. 

Pırıl pırıl bakan gözleri, ışıldayan yürekleri, sevgi ve ilgiye muhtaç küçücük bedenleri, yakmadan, yıkmadan sevgiyle büyütelim! 
Çünkü onlar bizim geleceğimiz!

Nazime DUMAN ASLAN

sazan23@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

Yorumlar / 1

  • Mehmet Yaman | 30 Haziran 2021 00:51

    Yüreğine sağlık bacım baş tacı sın

YAZARIN SON 5 YAZISI
04Ağs

‘SON DAKİKA’ ÜLKESİ TÜRKİYE

24Tem

Basın Bayramı

11Tem
03Tem

Önce

30Haz

ELMALI DAVASI