“FUTBOL” İSTİKRAR VE NETİCE OYUNU


   Alanyaspor maçına başlarken Hamza Hocam beni yine yanıltmadı.. Kasımpaşa maçı ilk onbirinde sadece Bülent-Karım Hafez değışıklıgı vardı.  Sistem yine aynı sistemdi. Ne yapacaktık?  3 ncü  bolgedeki dörtlü forvetin baskısıyla top kazanıp daha sonra da kanatlara aktarıp kanatlardan gelecek toplar ile gol fırsatı arayacaktık. Tartışmasız ilk 30 dakika çok iyi futbol oynadık. Tek sorun, 3 ncü  bölgenin yani forvetlerin topu tutamamasıydı. Nitekim Accouah' ın kaybettiği bir top il kalemizde golü gördük. Daha sonrasında'da  cılız ataklar ile ilk yarı kapandı.

   İkinci yarıya; Oyun' da  Olcay-Tetteh değişikliği yaparak ileride ki  top kayıplarını azaltmayı  amaçladık. Adem-Kubilay-Tetteh'in  ileride top tutmasıyla ve  kanada gidip tekrar Adem' e gelen topla gol bulup beraberliği yakalaması, takımımızın dengeyi bulmasını sağladı.

   Golümüzden sonra daha derli toplu olduk aldığımız moralle. Son dakikalar da galibiyet'  de mağlubiyet' de  olabilirdi.

   Bu arada, Hamza Hocanın değişiklik yapmakta  geciktiğini' de söylemeden geçemeyeceğim.

   Şimdi hafta sonu oynayacağımız Erzurumspor  maçı çok önemli bir hale geldi. Alacağımız puanlar cetvel de çok etkili olacak!

   İyi yolda  olduğumuz görünüyor teknik bakımdan. Takım çok iyi ve sonuç olarak iyi neticeler alıyoruz. Temennimiz önümüzde ki maçlarda' da bu istikrar ve başarımızın devam etmesi...

 

 

 

yusufokyaypaşa@habermalatya44.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
24Ara
21Ara

TAKIM OLABİLMEK..

saniye sonra kapatılacak. REKLAMI GEÇ
Popup Reklam