Yeni Malatyaspor Antalya'dan puanla dönüyor. 1-1

PAYLAŞ

Süper Lig ekibi Yeni Malatyaspor’un defans oyuncusu Hadebe, kanat oyuncusu Mustafa Eskihellaç ve ileri uç oyuncusu Kubilay Kanatsızkuş, Fraport-TAV Antalyaspor maçına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Takımın genç oyuncusu Mustafa Eskihellaç, Antalyaspor maçıyla ilgili “Alınan 1 puanı, kazanılmış bir puan olarak görüyorum. İyi futbol oynayamadık, pozisyonlara giremedik, golü bulacak pozisyonlar üretemedik. Bu şekilde olduğu içinde 1 puanın iyi olduğunu düşünüyorum” yorumunu yaptı.

Yeni Malatyaspor’un defans oyuncusu Teenage Lingani Hadebe, Fraport-TAV Antalyaspor maçında iyi bir futbol oraya koyduklarını ifade etti.

Güzel bir maç olduğunu dile getiren Hadebe, “Sahaya, ‘kazanamıyorsak kaybetmeyeceğiz’ anlayışıyla çıkıyoruz. Kazanamıyorsak, 1 puanı almak için takım olarak mücadele ediyoruz. Önemli olan kaybetmemek” dedi.

Sarı siyahlı takımın genç kanat oyuncusu Mustafa Eskihellaç ise “Bu haftalarda puan almamız gerektiğini biliyoruz. Aşağılardan uzaklaşıp, yukarılara yaklaşmak için alınan her puanın önemi büyük. Antalya’da da güzel bir hava ve zemin vardı. Bence güzel bir oyun izlettiremedik. Çok pozisyon olmadı. İki takımın karşılıklı mücadelesiyle geçti. Maç beraberlikle sonuçlandı. Bizim için geri düştükten sonra deplasmandan alınan 1 puan iyi diye düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Eskihellaç, Antalyaspor karşısında çok iyi oynamadıklarını kaydederek, “Alınan 1 puanı, kazanılmış bir puan olarak görüyorum. Tabii ki biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bunu çoğu maçta da gösterdik. Deplasmanda galibiyetlerimizde oldu ama iyi bir mücadele gösterdik. İyi futbol oynayamadık, pozisyonlara giremedik, golü bulacak pozisyonlar üretemedik. Bu şekilde olduğu içinde 1 puanın iyi olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Yeni Malatyaspor’un ileri uç oyuncusu Kubilay Kanatsızkuş da Antalyaspor maçına ilişkin şunları söyledi: “Ülkece 13 şehidimiz var. Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. Aslında iki takımda çok pozisyon üretemedi. Ortada geçen bir maçtı. Çok kazanmak istiyorduk. Kazanmak için iyi hazırlanmıştık ama deplasmandan bir puan aldık. Deplasmanda olduğumuz için yenilmemek önemliydi bizim için. Umarım önümüzdeki hafta içeride galibiyet alıp üst sıralara doğru tırmanırız.”

Kanatsızkuş, sıkışık maç trafiğiyle ilgili ise “Benim 2 maç cezam vardı. Hafta içi ve hafta sonu maçlarını çok sık bir tempoda oynadık. İnsan bir süre sonra buna da alışıyor. 2 maçlık cezanın ardından sanki kendimi bayağı uzun bir süre oynamamış gibi hissettim. 40 maçlık bir serüven var, herkese sıra gelecek, herkes oynayacak. Bende forma bulduğum maçlarda elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN